Румунія просить НАТО відреагувати на порушення Росією повітряного простору

Румунія просить НАТО відреагувати на порушення Росією повітряного простору

У середу, 18 вересня, міністр оборони Румунії Ангел Тилвар заявив, що НАТО має відреагувати на інциденти, коли російські ракети або безпілотники, випущені по Україні, потрапляють у повітряний простір Альянсу.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що під час зустрічі міністрів оборони НАТО в Бухаресті Тилвар заявив, що країни "Бухарестської дев'ятки" (B9) стурбовані неодноразовим порушенням повітряного простору НАТО російськими безпілотниками та ракетами.

"Саме тому необхідна надійна, скоординована відповідь на рівні союзників, а також якнайшвидше впровадження ротаційної протиповітряної оборони та комплексної моделі протиракетної оборони", — наголосив Тилвар.

У свою чергу заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський заявив, що на зустрічі міністрів оборони НАТО в жовтні потрібно буде розглянути питання про знищення безпілотників, які входять у повітряний простір союзників.

"Ми підтвердили гібридні атаки на союзників, а також участь Білорусі в діях Росії", - додав Залевський.

Що відомо про російські "шахеди" у Латвії та Румунії

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс повідомив, що в суботу, 7 вересня, у Резекненському районі на сході Латвії упав російський військовий безпілотник.

За даними Міноборони Латвії, російський дрон залетів у повітряний простір з Білорусі. Збройні сили спостерігали за його рухом і визначили місце падіння.

9 вересня представники Національних збройних сил Латвії на пресконференції уточнили, що безпілотник, який впав у Резекненському регіоні, — це російський Shahed, на якому був вибуховий пристрій, що був знищений на землі після падіння.

8 вересня група ударних безпілотників російської армії, яка атакувала Україну порушила повітряний простір Румунії.

9 вересня румунське Міноборони заявило, що пошукові групи знайшли фрагменти російського безпілотника біля села Периправа в повіті Тулча. Елементи відправили на експертизу.

Далі сили Міністерства національної оборони Румунії проводитимуть дослідження в околицях села Караорман в тому ж повіті, де, імовірно, є ще один можливий район падіння уламків. Обидва райони Тулчі — в болотистій місцевості, тож румунська інфраструктура не була пошкоджена, додали в міністерстві.

Це не вперше за час повномасштабного вторгнення, коли армія РФ порушує повітряний простір країни члена НАТО. Російські цілі вже помічали у Польщі, Латвії та Молдові.

На початок