Аматорська студія з міста на Хмельниччині отримала гран-прі театрального фестивалю

Аматорська студія з міста на Хмельниччині отримала гран-прі театрального фестивалю

Аматорська студія з міста на Хмельниччині отримала гран-прі театрального фестивалю Фото: Суспільне.

Драматична п’єса-сповідь про насилля в родині з назвою «Не мовчи» у постановці аматорської театральної студії «Терен» отримала гран-прі фестивалю «Вішак-онлайн» серед семидесяти вистав професійних і аматорських театрів України.

Одна із авторок і режисерка постановки Ольга Павліковська розповіла Суспільному: п’єсу писали за реальними історіями.

Драматичну сповідь «Не мовчи» поставили актори Славутської аматорської театральної студії «Терен». Її написали славутчанки Уляна Нікітчук та Ольга Павліковська. Дівчата кажуть: писали п’єсу з реальних життєвих історій.

«Одна з історій, яку ми показали в своїй п’єсі - це реальна історія родички однієї з актрис, яка цю історію зіграла і передала дуже емоційно», - розповідає засновниця аматорської театральної студії «Терен» Ольга Павліковська.

П’єсу зафільмували для творчого фестивалю «Вішак-онлайн» і – перемогли.

«Нас запросили до Луцька ставити свою п’єсу там. Для нас карантин став таким собі поштовхом, ми дистанційно могли брати участь у різних фестивалях і конкурсах. Дуже актуальна тематика насильства в сім`ї, така, яка торкається дуже багатьох сімей», - каже акторка студії «Терен».

П’єса отримала ще дві нагороди творчих театральних змагань онлайн. Та Ольга Павліковська каже: актори сумують за виставами наживо і своїми глядачами.

«Ми не можемо збирати людей в залі, і ми дуже сумуємо за цими оплесками, за людьми, які весь час запитують, коли вже буде прем’єра чи вистава?», - продовжує далі Ольга Павліковська.

Театральна студія «Терен» діє менше року. За цей час, до карантину, актори встигли поставити на сценах Славути одну п’єсу: «Станція або розклад бажань на завтра» сучасного драматурга Олександра Вітра.

«Ми зробили на великий зал цю виставу. Прийшло 300 глядачів, ми навіть не чекали, що буде такий повний зал. Ми почали переживати, чи вистачить крісел. Всім сподобалось, багато хто хотів потрапити і не потрапив в той день, тому ми змушені були ще раз ставити виставу «Станція», - каже засновниця студії «Терен».

Карантин став для аматорського театру "Терен" зі Славути таким собі поштовхом - дівчата взяли участь у різних фестивалях і конкурсах, які проводилися онлайн. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Карантин став для аматорського театру "Терен" зі Славути таким собі поштовхом - дівчата взяли участь у різних фестивалях і конкурсах, які проводилися онлайн. Фото: Суспільне.

Відтоді містяни чекають театральних постановок студії - розказує акторка, яка називає себе Любаня.

«Завжди запитують: «Коли вистава?». Цікавляться, тому що в місті такого не було. 2.15 2.24 «Терен» - це вже новина номер один на все місто», - говорить акторка Любов Губаренко.

Зараз акторки репетирують п’єсу сучасної української письменниці Наталки Блок «Прибулець» - про любовний трикутник, де чоловік зустрічається з двома дівчатами одночасно.

«Не знаю навіть, чи він їх дійсно любить, чи грається з ними. Зараз всюди таке є», - розповідає про нову театральну роботу акторка Любава Сокольнікова.

За словами Любави, сучасні твори їй ближчі і зрозуміліші глядачам.

«Сучасна постановка - вона може бути зрозуміліша глядачу, бо через сучасну п’єсу можна передати якісь проблеми суспільства, які існують зараз», - каже акторка.

Ще одна акторка студії «Терен» Наталія Снігур додає: «Дуже важко вживатися в роль, яка тобі не притаманна, і з якою ти не завжди погоджуєшся. Але в тому і цікавість театру - грати ролі, які тобі не звичні. Ти поринаєш в зовсім інший світ, ти відволікаєшся. Ти можеш спробувати тут все, що завгодно, і бути вільною».

Актори грають на сцені на громадських засадах та отримують від цього задоволення. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Актори грають на сцені на громадських засадах та отримують від цього задоволення. Фото: Суспільне.

Любава Сокольнікова за професією менеджер, Наталія Снігур - майстер спорту з легкої атлетики, нині тренер фітнесклубу. У студії немає професійних акторів, каже Любаня.

«І це допомагає нам створювати шось нереально круте, і це така розрядка! Такі відчуття класні -драйв! До того тебе трусить і після того треба трусить, але ти говориш слова, і знаєш, що треба все зробити», - ділиться своїми відчуттями акторка Любов Губаренко.

Актори грають на сценах Славути на громадських засадах та отримують від цього задоволення -каже Оксана Гребень.

«Коли перед тобою зал глядачів, і ти розумієш десь на підсвідомому рівні - не дай, Боже, ти зараз облажаєшся, це буде просто катастрофа. Людям дуже подобалося, люди побачили щось в місті нове. Класно!», - розповідає ще одна акторка аматорської студії Оксана Гребень.

За вхід на виставу актори грошей не беруть - каже засновниця студії, журналістка місцевої газети Ольга Павліковська. З її слів, ставили скриньки для благодійних пожертв і назбирали 8 тисяч гривень за три вистави та купили театральне устаткування.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди