Є версії, що це собаки. Голова Ворохтянської ОТГ прокоментував ситуацію з вовками

Є версії, що це собаки. Голова Ворохтянської ОТГ прокоментував ситуацію з вовками

Є версії, що це собаки. Голова Ворохтянської ОТГ прокоментував ситуацію з вовками
УНІАН

У Ворохті на обійстя людей приходять вовки. Про це в соціальній мережі Facebook написала Ірина Годорак-Онуфрак.

"У нашому селищі завелася зграя вовків, які ходять по вулицях і загризають курей, псів. Цієї ночі і мого песика не стало. Чому всі знають про це, але ніяких дій не проводять?! Чекаємо жертви серед людей?", - йдеться у дописі.

За словами голови Ворохтянської ОТГ Олега Дзем'юка випадки є, але їх небагато: "Я не є фахівець у тваринництві і мисливстві, щоб сказати, чому вовки приходять. Можливо, є один-два випадки. Ніхто ще ні не доказав, ні не спростував, що це насправді вовки. Є версії, що це собаки, які могли бути в лісі, і вже озвірілі повертаються".

Олег Дзем'юк каже, що висновки потрібно робити лише після фахової оцінки.

"Ми звернулися до управління лісового господарства, до нашого лісгоспу з відповідним листом, щоб зібралися фахівці. Якщо треба, буде проведено відстріл, але треба вивчити популяцію вовків, чи дійсно вони становлять загрозу, та отримати дозвіл відповідних структур".

Адміністрація Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства з’ясовує ситуацію, що виникла з хижаками. До роботи залучили лісників та мисливознавців Ворохтянського лісгоспу.

"Хочемо заспокоїти громаду і нагадати, що насправді людина не є об’єктом полювання навіть для голодного звіра. Вовк намагається оминати людину не через те, що боїться, а тому, що людина нецікава йому як потенційна жертва. Винятком може стати дитина вагою до 40 кг. Людина своїм зростом "збиває" оцінку звіром об’єкта полювання. Тому, якщо доросла людина присяде, то саме така поведінка може спровокувати вовка напасти", - написали на офіційній сторінці управління у Facebook.

30-го листопада відбудеться зустріч з фахівцями, де вирішать подальші дії.

На початок