Новообрані депутати Полтавської обласної ради зібралися на першу сесію: як це було

Новообрані депутати Полтавської обласної ради зібралися на першу сесію: як це було

Новообрані депутати Полтавської обласної ради зібралися на першу сесію: як це було Суспільне Полтава

Новообрані депутати обласної ради восьмого скликання 27 листопада вперше зібралися на сесію. Їм роз’яснили, як зареєструватися та користуватися системою для голосування. А ще встигли обрати голову ради.

У залі обласної ради – 83 новообрані депутати із 84-х. У складі нового скликання – сім політичних сил. Представляти інтереси жителів Полтавщини будуть депутати від "Довіри", "Слуги народу", "За майбутнє", "Батьківщини". Також – "Опозиційної платформи – За життя", "Європейської солідарності" і "Рідного міста".

Склад обласної ради 8-го скликанняСуспільне Полтава

Склад обласної ради 8-го скликання

"Мені цікаві сфери, що стосуються соціального захисту та підтримки населення в широкому розумінні цього слова. Це і охорона здоров’я, освіта, соціальний захист, підтримка, робота з дітьми та молоддю", − каже депутатка облради ("За майбутнє") Ольга Усанова.

Чим керуватимуться під час ухвалення рішень, депутати відповідають таке.

"Я думаю, що перш за все, це людські цінності та потреби людей. Я не думаю, що позиція партії або фракції буде розбіжна з інтересами Полтавської громади та Полтавської області",− відповів депутат облради ("Слуга народу") Олександр Лемешко.

Олександр Лемешко, депутат облрадиСуспільне Полтава

Олександр Лемешко, депутат облради

"Ті політичні позиції, які не відповідатимуть вимогам партії, однозначно ми підтримувати не будемо. Якщо ті позиції, які ведуть до покращення або зміни на краще добробуту людей, лікування, інфраструктури, екології. Як ви думаєте, фракція підтримає таке рішення? Однозначно, так",− каже депутат облради ("Європейська солідарність") Ігор Процай.

Ігор Процай, депутат облрадиСуспільне Полтава

Ігор Процай, депутат облради

Під час першої сесії депутати обирають голову облради. Роблять це шляхом таємного голосування. Єдиний серед кандидатів на цю посаду – Олександр Біленький, який головував і під час сьомого скликання.

В обов’язки голови обласної ради, зокрема, належить: скликання сесій, представлення депутатам кандидатур на посади заступників голови, керує виконавчим апаратом ради, за рішенням депутатів звертається до суду.

Олександр Біленький, голова облрадиСуспільне Полтава

Олександр Біленький, голова облради

"Перші кроки – це ми впираємося в бюджет по термінах. Повинні будемо його швидко ухвалити. Для цього потрібно сформувати комісії, президію заступників та першого заступника голови обласної ради", − повідомив голова облради Олександр Біленький.

Зробити останнє депутати Полтавської обласної ради мають 1 грудня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди