За нинішніми темпами Німеччині знадобиться майже сторіччя, аби поповнити свої військові арсенали до рівня, який був 20 років тому.
Такими є дані дослідження, які опублікував Кільський інститут світової економіки (IfW).
Науковці опублікували матеріал під назвою "Німеччина надто повільно озброюється перед російською загрозою". Вони зазначають, що попри війну проти України, Росія здатна розширити свої військові можливості. У той час Німеччина "дуже повільно рухається у придбанні озброєнь, необхідних", які потрібні для стримування російської агресії, каже провідний автор дослідження Гунтрам Вольф.
У статті йдеться, що витрати уряду для потреб Міністерства оборони ФРН (Бундесвер) є "абсолютно неадекватні з огляду на поточну загрозу з боку Росії". До того ж у Берліна не належним чином працює система закупівель, пише автор.
"Щоб отримати військові запаси 20-річної давнини, Німеччині знадобиться майже 100 років за нинішнього рівня закупівель. Це контрастує з масовим зростанням російських збройових потужностей", — йдеться у матеріалі.
Уряд Німеччини наразі ледве встигає замінювати озброєння, що надходить до України. Запаси систем протиповітряної оборони та мобільних пускових установок суттєво скорочуються.
Після року вторгнення РФ в Україну, у 2023 році, Німеччина почала суттєво збільшувати свої оборонні витрати, перевищивши цільовий показник НАТО у 2%. Раніше було відомо, що Німеччина 2024 року має намір витратити на оборону 73 млрд євро, що становитиме 2% прогнозованого ВВП. Шольц пообіцяв, що країна відтепер щороку дотримуватиметься натовського критерію.
За нинішніх темпів закупівель запаси винищувачів 2004 року Німеччина досягне приблизно через 15 років, бойових танків – приблизно через 40 років, а артилерійських гаубиць – майже через 100 років.