17 вчителів молодших класів з Чернігівщини успішно пройшли сертифікацію: навіщо її проходити

17 вчителів молодших класів з Чернігівщини успішно пройшли сертифікацію: навіщо її проходити

17 вчителів молодших класів з Чернігівщини успішно пройшли сертифікацію: навіщо її проходити оригінал

17 вчителів молодших класів з Чернігівщини успішно пройшли сертифікацію і протягом 3-х років отримуватимуть 20-відсоткову надбавку до зарплатні. Заявки ж подавали 21. Сертифікація – добровільна, пілотний проект Державна служба якості освіти та Міністерство освіти і науки розпочали минулого року. Вчителі мали пройти 3 етапи випробувань. Що про сертифікацію розповідають її учасники та експерти, які їх оцінювали – далі.

Вчителька молодших класів з Ніжина з 40-річним педагогічним стажем Тетяна Шафрай – одна із 17, які успішно пройшли сертифікацію. Для цього вона створила власне електронне портфоліо, показала експертам свої практичні вміння та написала ЗНО.

«Найскладнішою мені видалась практика. Коли іде до тебе завуч на урок, чи директор, чи для колег проводиш відкритий урок – це хвилювання. Я пройшла всеукраїнський конкурс «Вчитель року» – це хвилювання теж. Але там ти проводиш один урок, а тут до тебе приїздять і ти проводиш 2-3-4 уроки підряд. Це психологічно і емоційно складно».

Тепер протягом 3-х років - стільки діятиме сертифікат - вона отримуватиме 20% надбавки до зарплатні. Але, каже, сертифікацію проходила не для цього.

«20 відсотків – це звучить гордо. Але якщо перекласти його на мінімальну зарплату, то це не досить багато. Я думаю, мало кого оця частина 20% спонукала до цього. В першу чергу, мабуть, це перевірити себе, чи ідеш ти в ногу з часом і можеш навчати сучасних дітей».

За квотою на область було 25 місць, вчителі подали 21 заявку, на останній етап – ЗНО – приїхали 18. Участь у пілотному проекті, який стартував минулого року, добровільна.

«19 рік був пілотним, була квота для всієї країни 100 осіб, тисяча учителів початкових класів. Із тисячі дійшли в Україні до фінішу 700», - говорить начальник обласного управління освіти і науки Микола Конопацький.

Начальниця управління Державної служби якості освіти в області Тетяна Маханькова каже: «Пілотний проект сертифікації - для учителів початкових класів - на 3 роки , з 19 по 21».

Оцінювали вчителів по всій Україні 426 експертів, з Чернігівщини – 16. Серед них – Віктор Бурнос, завідувач відділу обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

«Ми до останнього не знали, хто яку кількість балів набирає. Все запаковувалось у секьюріті-пакет і відправлялось у центральний орган».

Прийом заявок на чергову сертифікацію розпочнеться наступного тижня.

«Кількість учасників збільшується щорічно – у цьому році вдвічі. 49 учасників мають право взяти участь у сертифікації. З 15 по 31 січня уже розпочнеться реєстрація», - каже Тетяна Маханькова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди