Британія, ФРН і Франція працюють над санкціями проти іранської авіації. Лондон уже ввів певні обмеження

Британія, ФРН і Франція працюють над санкціями проти іранської авіації. Лондон уже ввів певні обмеження

Логотип Iran Air
Логотип іранської авіакомпанії Iran Air, 16 липня 2024 року, Париж, Франція. Getty Images/Artur Widak/NurPhoto

Франція, Німеччина та Велика Британія 10 вересня оприлюднили спільну заяву, де назвали експорт балістичних ракет з Ірану до Росії прямою загрозою європейській безпеці та працюватимуть над запровадженням санкцій проти Iran Air.

Про це йдеться в заяві, текст якої подає британське видання The Guardian.

Уряди трьох країн стверджують, що мають підтвердження, що Іран передав балістичні ракети малої дальності для потреб Росії.

"Уряди Франції, Німеччини та Великої Британії рішуче засуджують експорт Іраном та закупівлю Росією іранських балістичних ракет. Це є подальшою ескалацією військової підтримки Іраном агресивної війни Росії проти України і призведе до того, що іранські ракети досягнуть європейської землі, збільшуючи страждання українського народу. Цей акт є ескалацією як з боку Ірану, так і з боку Росії, і становить пряму загрозу європейській безпеці", — написали європейські керівники.

Велика Британія сьогодні, 10 вересня, оновила свій санкційний список і додала туди 7 нових позначень у межах санкцій щодо Ірану та 3 нових визначення в межах режиму санкцій проти Росії.

Лондон через війну в Україні зокрема ввів обмеження проти:

  • російських повітряно-космічних сил;
  • Державного центру безпілотної авіації в Москві;
  • Командування військово-транспортної авіації РФ.

Британія ввела санкції щодо іранських фізичних осіб та компаній, зокрема:

  • командувача космічними силами гвардії генерал Алі Джафарабаді;
  • гендиректора Міноборону Ірану з міжнародних відносин Сейєда Хамзе Галандарі;
  • Baharestan Kish Company, яка причетна до діяльності Ірану в оборонному секторі, зокрема, у виробництві компонентів для БпЛА;
  • компанії Chekad Sanat Faraz Asia;
  • Організація вільної торгової промислової зони Анзалі.
"Ми зробимо негайні кроки для скасування двосторонніх угод про повітряне сполучення з Іраном. (...) Ми також працюватимемо над запровадженням санкцій проти іранської авіакомпанії Iran Air", — додають у спільній заяві Лондон, Париж та Берлін.

Держави закликали Іран негайно припинити будь-яку підтримку війни Росії проти України і зупинити розробку і передачу своїх балістичних ракет.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що Штати 10 вересня оголосять про нові санкції, зокрема проти іранської авіакомпанії Iran Air. Обмеження введуть у зв'язку з тим, що, за даними Держдепу, Росія отримала від Тегерану балістичні ракети малої дальності.

Що відомо про ймовірні постачання іранських ракет в Росію у вересні 2024-го

Агентство Reuters повідомляло, що Тегеран вже міг передати Москві балістичні ракети. Представники Росії, ймовірно, ще у грудні 2023 року уклали в Тегерані угоду про закупівлю ракетних систем Fath-360 й інших балістичних ракетних систем.

5 серпня ексміністр оборони РФ, а нині секретар російської Ради безпеки Сергій Шойгу відвідав Іран і зустрівся з президентом і військовим командуванням країни.

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати повідомили союзників, що Іран відправив балістичні ракети малої дальності до Росії. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела у розвідці. За словами європейських чиновників, Вашингтон нещодавно поінформував своїх союзників про дії Ірану.

За даними британського видання The Times, яке посилається на джерело в українській військовій розвідці, 4 вересня російський корабель доставив 200 балістичні ракети Fateh-360 до невідомого порту в Каспійському морі.

Водночас 7 вересня Іран заперечив постачання балістичних ракет Росії. Відповідну заяву зробила іранська місія при ООН, писало агентство IRNА.

Але менше ніж за добу після цього заперечення член парламентського комітету з національної безпеки та зовнішньої політики Ірану Ахмад Бахшайеш Ардестані визнав, що Іран надає військову допомогу Росії.

9 вересня речник Євросоюзу Петер Стано заявив, що ЄС має дані від союзників про передання для РФ ракет від Ірану, і якщо це підтвердиться — проти Тегерана посилять санкції. Іранський військовий командувач Фазлоллах Нозарі заперечив постачання ракет Москві. Речник Путіна Дмитро Пєсков прокоментував, що росіяни співпрацюють з Іраном "у найчутливіших сферах".

На початок