Після місцевих виборів від Іванівської ОТГ можуть від’єднатися окремі сільради: у чому причина

Після місцевих виборів від Іванівської ОТГ можуть від’єднатися окремі сільради: у чому причина

Після місцевих виборів від Іванівської ОТГ можуть від’єднатися окремі сільради: у чому причина
Суспільне: Чернігів

Від Іванівської ОТГ, що біля Чернігова, вже після місцевих виборів можуть від’єднатися окремі сільради і утворити свою об’єднану громаду. Мова про Анисівську та Пісківську сільради. Згідно з рішенням суду, ухваленим за 5 днів до місцевих виборів, дії Чернігівської ОДА по включенню Анисова до Іванівської громади визнані протиправними. Діючий голова Іванівської громади Сергій Гарус, який програв на цих виборах, припускає – рішення суду щодо Анисова може вплинути на результати волевиявлення і в його ОТГ.

Село Анисів знаходиться за 20 км від Чернігова. Його сільська рада разом Пісківською за перспективним планом ввійшли в Іванівську об’єднану територіальну громаду. Їх до неї віднесла облдержадміністарція, розповідає сільська голова Тетяна Куча. Вони ж хотіли створити свою Анисівську громаду.

«Не було у нас планів, аби ми були в Іванівській ОТГ. Спочатку думали, якщо б не самі, то хоча до Чернігова. Люди не виявляли бажання, щоб приєднатися і увійти в Іванівську ОТГ. Як людям добиратися? Прямого сполучення у нас немає. А в нас більша половина працездатного населення працює у Чернігові. Тому їм треба або на Чернігів, або з пересадками діставатися до Іванівки».

У березні цього року «Асоціація об’єднаних територіальних громад Чернігівщини» подала до суду на облдержадміністрацію. З проханням визнати протиправним рішення ОДА про приєднання двох сільрад до Іванівської ОТГ. Чернігівський окружний адміністративний суд 28 квітня у позові відмовив. А 20 жовтня, за 5 днів до виборів, 6-й апеляційний адміністративний суд Києва скасував рішення суду в Чернігові і визнав дії ОДА протиправними. Сільський голова Анисова Тетяна Куча вважає – у них з’явилася можливість для створення громади.

Діючий голова Іванівської громади Сергій Гарус, який програв на цих виборах, каже: рішення суду створило юридичну колізію.

До 6-го апеляційного апеляційного адміністративного суду Києва зі скаргою на ОДА позивалася «Асоціація об’єднаних територіальних громад Чернігівщини». Її керівник – Сергій Гарус. Він припускає – якщо після утворення Анисівської громади, там призначать вибори, це може вплинути на результати волевиявлення в Іванівській ОТГ.

«Якщо вибори будуть визнані не дійсними, і будуть призначені вибори до Анисівської ОТГ, то як враховувати голоси виборців, які відповідно віддавали за Іванівську ОТГ? І як бути з тими депутатами, які обиралися по тим округам, які були у перспективному плані і, які на той момент подавала обласна державна адміністрація. На сьогоднішній день, якщо не будуть враховані голоси за голову, то перемагає інша людина», – сказав Сергій Гарус.

Сергій Гарус зайняв друге місце на виборах голови громади в Іванівській ОТГ. Переможницею стала Олена Швидка. Вона каже – про рішення суду щодо Анисова стало відомо після виборів.

«Суд ухвалив за 5 днів, але дізналися ми про це пізніше Це було вже у листопаді. Далеко після виборів. Я вважаю, вибори проведені згідно чинного законодавства. Кабінет міністрів України ухвалив перспективний план і визначив території громад і центрів громад. ЦВК сформувало виборчі округи і провели вибори. Вибори проведені згідно перспективного плану і вони не були б проведені на тих територіях, які приєдналися до центрів громад» – сказала Олена Швидка.

Голова територіальної виборчої комісії Світлана Петренко звернулася до районної, обласної і центральної виборчих комісій з проханням пояснити, що робити в такому випадку. Письмової відповіді на запит, каже, поки не отримала.

«Вибори у нас відбулися на законній основі, результати виборів готові і ми можемо реєструвати депутатів і призначати першу сесію. Паралельно ж можуть вирішуватися питання про новий адміністративно територіальний поділ, але це робить не виборча комісія. Якщо нам надійдуть якісь розпорядження чи законодавчі акти, ми будемо їх виконувати. Зараз ми реєструємо депутатів, залишилось двоє депутатів не зареєстрованих. 25-го останній день реєстрації і будемо призначати першу сесію», – прокоментувала голова Іванівської сільської ТВК Світлана Петренко.

В облдержадміністрації рішення суду вивчають, повідомила директорка департаменту інформаційної діяльності ОДА Оксани Стельмах.

Суспільне надіслало інформаційний запит до ЦВК аби дізнатися, кінцеву відповідь комісії щодо результатів виборів в Іванівській ОТГ. Про його результати повідомимо, як надійде відповідь.

Читайте також:

"Зеленський звільнив затриманого на хабарі Журмана з посади голови Чернігівської РДА"

На початок