У мережі поширилася інформація, що Шуфрич помер у СІЗО. Адвокати кажуть, що це фейк

У мережі поширилася інформація, що Шуфрич помер у СІЗО. Адвокати кажуть, що це фейк

У мережі поширилася інформація, що Шуфрич помер у СІЗО. Адвокати кажуть, що це фейк
Нестор Шуфрич на підготовчому засіданні у Печерському райсуді Києва 4 вересня 2024 року. Суспільне Новини/Нікіта Галка

Адвокати народного депутата України IX скликання від забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя" ("ОПЗЖ") Нестора Шуфрича, якого наразі звинувачують у державній зраді, назвали фейком інформацію про смерть Шуфрича у СІЗО, яка 5 вересня почала ширитися мережею.

Про це у коментарі Суспільному сказав адвокат Шуфрича Валерій Буняк.

За його словами, наразі Шуфрич перебуває не в СІЗО, а в лікарні, і інший адвокат бачився з ним близько години тому, політик був живим.

“Мій колега Віктор Карпенко його бачив десь менше години тому. І він же не в СІЗО, він зараз у лікарні перебуває. Тому, виходячи з цього всього контексту, лікарня б нас повідомила, раптом що. Тому, я думаю, що це фейк”, — сказав Буняк.

Адвокат додав, що політик перебуватиме у лікарні ще кілька днів.

Буняк також розповів, що це не вперше мережею шириться інформація про смерть Шуфрича, і сторона захисту вже подавала заяву про злочин і просила з'ясувати, хто ширить ці фейки і хто до цього причетний.

Раніше екснардеп Ігор Мосійчук опублікував у Телеграм пост, що Нестор Шуфрич помер у СІЗО. Пізніше пост зник і з'явилося спростування.

У мережі поширилася інформація, що Шуфрич помер у СІЗО. Адвокати кажуть, що це фейк
Ігор Мосійчук написав про смерть Нестора Шуфрича у СІЗО. Скрін посту Ігоря Мосійчука

3 вересня в Офісі Генпрокурора повідомили, що прокурори Офісу генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата України IX скликання від забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя" ("ОПЗЖ") і його експомічника.

Їх звинувачують, у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території і державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України).

Крім цього, депутатові інкримінують державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, обвинувачені разом з іншими довіреними депутату особами після тимчасової окупації Криму росіянами забезпечили реєстрацію нерухомості — будинку і земельної ділянки в смт Сімеїз за законами РФ. Це майно нардеп придбав у 2013 році через підконтрольне підприємство та довірених осіб.

У 2016 році для охорони майна обвинувачені організували укладення договору охорони з незаконним воєнізованим формуванням – "ФГУП "Охрана" Росгвардії по Республіці Крим".

Надалі вони організували передачу та перерахування Росгвардії, яка бере участь у війні проти України, понад 648,7 тисяч російських рублів за охорону майна.

Крім того, депутат був завербований російською ФСБ і виконував завдання одного із колишніх заступників секретарів Ради національної безпеки і оборони України, який у 2014 році виїхав до Москви.

Обвинувачений систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював наративи держави-агресора, проводячи підривну діяльність проти України. Він підтримував ідеї проросійської спрямованості подальшого розвитку України.

Депутат, знаючи про захоплення росіянами частини території України, продовжував здійснювати підривну діяльність.

Обвинувачені перебувають під вартою. Обидва фігуранти звинувачення відкидають. Шуфрич, зокрема, вважає, що державної зради в його діях немає.

4 вересня Печерський райсуд Києва розпочав підготовче засідання у справі.

Хто такий Нестор Шуфрич

Нестор Шуфрич — народний депутат партії  “ОПЗЖ”, діяльність якої остаточно заборонили в Україні у 2022-му році. Свою політичну кар’єру Шуфрич почав ще в 1990-х роках. Протягом всієї своєї депутатської діяльності займав проросійську позицію.

Шуфрич був депутатом 6-ти скликань Верховної Ради. Спершу Шуфрич був членом Соціал-демократичної партії України. З 2006 по 2007-й рік, коли уряд очолював Віктор Янукович, Шуфрич був міністром з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Потім увійшов до Ради 6-го скликання в складі Партії Регіонів. З посади міністра його звільнили і призначили за указом тодішнього президента Януковича заступником секретаря РНБО. Нестор Шуфрич перебував у партії Регіонів аж до моменту її розпаду, а після 2014-го року став народним депутатом 8-го скликання від Опозиційного блоку. У Раду 9-го скликання увійшов як член проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука і очолював парламентський комітет з питань свободи слова.

У вересні 2023 року правоохоронці оголосили підозру в державній зраді народному депутатові від забороненої партії "ОПЗЖ" Нестору Шуфричу. Також Служба безпеки України провела у Шуфрича обшуки. Слідчі дії тривають.

8 лютого 2024 року Шуфричу повідомили про підозру за фінансування Росгвардії у Криму.

Чим відзначився за політичне життя

У червні 2013-го року Нестор Шуфрич підписався під Зверненням депутатів від Партії регіонів і  Комуністичної партії до польського Сейму з проханням “визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів”. Тоді перший президент України Леонід Кравчук назвав це національною зрадою.

За президентства Януковича, Шуфрич у відповідь на Євромайдан 16-го січня 2014-го віддав свій голос за “Закони про диктатуру”. Після втечі Януковича Шуфрич вступив у нову політичну партію Опоблок і продовжив займати не проукраїнську позицію.

У січні 2018-го року Нестор Шуфрич був одним із тих, хто голосував проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. У своїх виступах  нардеп неодноразово заперечував російсько-українську війну, що триває з 2014 року, а  бойові дії на Сході України називав “війною між українцями”.

4 березня 2022 року Шуфрича затримала територіальна оборона Києва, через те, що він робив селфі на блокпосту. Шуфрич тоді заявив, що це було для підтвердження того, що він залишається у столиці попри бойові дії на її околицях.

На початок