Зосередились на пошуку внутрішніх ресурсів — Україна та МВФ провели зустріч

Зосередились на пошуку внутрішніх ресурсів — Україна та МВФ провели зустріч

У середу, 4 вересня, у Києві Національний банк України (НБУ) та Міністерство фінансів провели переговори з представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ) в межах місії щодо п'ятого перегляду програми розширеного фінансування.

Про це повідомив голова Нацбанку України Андрій Пишний.

За його словами, спільно з міністром фінансів України Сергієм Марченком зустрілися з керівником місії МВФ в Україні Гевіном Греєм, його заступниками та постійним представником МВФ в Україні Прішилою Тофано.

За словами Пишного, зобов’язання, закріплені за Нацбанком до п’ятого перегляду, виконані майже в повному обсязі, а деякі "навіть завчасно".

У межах місії вирішили зосередитися на пошуку внутрішніх ресурсів для покриття потреб державного бюджету України, які зросли, зважаючи на тривалість та інтенсивність війни. Пишний зазначив, що це завдання — "непросте". І у його вирішенні "значну роль відіграватиме робота на внутрішньому борговому ринку".

"Я переконаний, що цей непростий перегляд ми пройдемо також з усією відповідальністю щодо пошуку максимально ефектних рішень", — зазначив Пишний.

Також він зазначив, що обговорюватимуться питання підтримання достатнього рівня міжнародних резервів та збереження макрофінансової стабільності. Крім цього, важливе значення матиме пошук оптимального комплексу заходів монетарної та фіскальної політики.

"Фінансовий інструмент, забезпечений майбутніми доходами від знерухомлених російських активів, може надати Україні додатковий фінансовий ресурс вже у 2025 році", — зазначив Пишний.

Команда НБУ також проведе окремі дискусії з представниками Фонду щодо оновлення макроекономічного прогнозу, подальшої монетарної політики та продовження реформування фінансового сектору. В Україні місія працюватиме тиждень.

За даними видання Bloomberg, яке посилається на власні джерела, обізнані з ситуацією, представники МВФ вимагатимуть від України девальвації валюти, зниження облікової ставки та підвищення податків, щоб заповнити дефіцит бюджету.

За даними джерела видання, співробітники Міжнародного валютного фонду виставлятимуть таку умову Україні, аби та змогла й надалі отримувати фінансову підтримку, оскільки вони (співробітники МВФ) проводять запланований перегляд кредитної програми на 15,6 мільярда доларів.

Результати перегляду можуть розблокувати виплату Україні в розмірі 1,1 мільярда доларів, якщо співробітники фонду вирішать, що Україна досягає цілей програми та має достатні кошти та політику для задоволення потреб у фінансуванні.

На початок