У Хмельницькому на півмільйона гривень простерилізували безпритульних тварин

У Хмельницькому на півмільйона гривень простерилізували безпритульних тварин

У Хмельницькому на півмільйона гривень простерилізували безпритульних тварин
Фото: Суспільне.

У Хмельницькому цього року простерилізували рекордну для України кількість безпритульних тварин – 1100 собак та котів. Це у п’ять разів більше, ніж минулого року. На послуги із стерилізації безпритульних тварин з міського бюджету 2020 року взяли 572 тисячі гривень.

Про це Суспільному розповів начальник центру поводження з тваринами Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс» Олександр Ченаш.

Згідно з інформацією сайту «Прозорро. Закупівлі», ще 5 грудня 2019 року Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтранс» оголосило відкриті торги на закупівлю ветеринарних послуг із стерилізації безпритульних тварин на очікувану вартість 572 тисячі гривень. Двічі відкриті торги не відбулися - на них було подано лише одну тендерну пропозицію від ТОВ «Хмельницька перша міська ветеринарна лікарня». Тож у січні 2020 року замовником торгів було направлено запрошення до переговорів ТОВ «Хмельницька перша міська ветеринарна лікарня». Остання запропонувала за 572 тисячі гривень надати до 31 грудня 2020 року 1100 послуг із стерилізації

З початку року працівники «Спецкомунтрансу» виловили та стерилізували уже понад тисячу безпритульних собак та котів, розповідає начальник центру поводження з тваринами Олександр Ченаш. Вартість стерилізації однієї тварини, за його словами, обходиться приблизно у 520 гривень.

За словами директора ТОВ «Хмельницька перша міська ветеринарна лікарня» Костянтина Забродського, влітку стерилізують біля ста тварин на місяць, взимку – значно менше, близько сорока. До кінця року планують провести ще майже сто операцій.

«Після зняття швів, прооперованих тварин прививаємо проти сказу. Вішаємо бірочку на вухо – це знак, що вона стерилізована і не має функції розмноження. В основному стерилізуємо собак, хоч деколи привозять і безпритульних котів. Оперуємо як самок, так і самців», - додає Костянтин Забродський.

Після стерилізації безпритульних тварин привозять до хмельницького притулку-стерилізатора. Тут за собаками доглядають та годують близько десяти діб після операції. Потім тварин відвозять на те місце, де виловили, - розповідає завідуючий притулком Олег Кошовий. Додає, трапляються випадки, коли тварина знаходить господаря ще під час реабілітації.

«Доглядати за післяопераційними тваринами нам дуже допомагають волонтери, адже у нас працює лише один лікар-ветеринар. У 2021 році обіцяють з міського бюджету профінансувати утримання на постійній основі ще однієї штатної одиниці – фельдшера», - каже Олег Кошовий.

На думку начальника центру поводження з тваринами Олександра Ченаша, стерилізація має зменшити кількість безпритульних тварин у Хмельницькому.

«Якщо ми не будемо продовжувати стерилізацію, місто заполонять безпритульні тварини, які створять проблеми для місцевих жителів. Так, виникають питання, тому що одних стерилізуємо, нові з’являються. Найчастіше безпритульні тварини приходять в місто з навколишніх дач. Там їх залишають господарі з настанням холодів», - каже Олександр Ченаш.

Читайте також

Вибір редакції

На початок