Дистанційно до іншої школи: сім сумських закладів освіти навчатимуть не лише своїх учнів

Дистанційно до іншої школи: сім сумських закладів освіти навчатимуть не лише своїх учнів

Дистанційно до іншої школи: сім сумських закладів освіти навчатимуть не лише своїх учнів Суспільне Суми

Сім шкіл міста Суми навчатимуть дітей з інших закладів дистанційно. Станом на понеділок таких школярів було – 126. Про це розповіла 23 листопада начальниця міського управління освіти Антоніна Данильченко.

У першій школі навчається понад тисяча учнів. Утім за партами не всі, батьки декого з учнів обрали дистанційну форму. Зараз для цих дітей математика онлайн.

Дистанційно до іншої школи: сім сумських шкіл навчатимуть дітей інших закладівСуспільне Суми

Наталія Ільїна – вчитель із 27-річним стажем. Дистанційний урок провела після очних занять з дітьми, які відвідують школу.

"Ми вимушені ще й дистанційно проводити уроки для тих дітей, батьки, яких не дозволили їм іти до школи. І навантаження збільшилося не тільки тому, що у нас ще уроки з’явилися додаткові, а ще й підготовка звичайно. Діти обов’язково присилають домашнє завдання. Далі всі самостійні, контрольні роботи треба готувати тестово, бо я не можу перевірити як вони пишуть роботу", – розповідає вчителька математики.

У цій школі мають сім заяв від батьків. По три у шостому та у сьомому класах. Заклад, як і шість інших у Сумах, є базовим для дистанційної форми навчання. Як компенсують вчителям додаткове навантаження, розповіла директорка школи Світлана Мурашкіна.

"Механізму оплати як такого ще немає. Але все таки у нас є кошти і ми можемо або за складність і напруженість роботи заплатити вчителям або все таки наближаються новорічні свята, до свят ми можемо преміювати", – пояснила директорка.

Інші шість навчальних закладів, які також навчатимуть дітей дистанційно:

  • 2-га школа
  • 10-та школа
  • 17-та школа
  • 19 школа
  • 22 школа
  • 29 школа.

"Зараз батьки пишуть заяви. 126 на вчора було написано заяв, всі вони задоволені. Діти будуть навчатися на дистанційній формі навчання, вже вчора навчалися, вони отримували дистанційні уроки. Часто ці діти знаходяться у тій школі, де більшість із них навчаються. Батьки написали заяви з поважних причин і діти підключаються на урок, який відбувається у їх школі", – розповідає про ситуацію з дистанційним навчанням начальниця Управління освіти і науки Сумської міськради Антоніна Данильченко.

З її слів, дітей, які слухають дистанційні уроки в одній школі, а навчаються в іншій, не будуть відраховувати з їх шкіл та переводити туди, де вони беруть дистанційні уроки. Адже дистанційна форма навчання для них – тимчасовий захід.

Нагадуємо, 19 листопада сумчанка Леся Гончаренко зареєструвала петицію за дистанційне навчання. А на наступний день з'явилась ще одна петиція від містянки Ірини Шестакової – проти дистанційної форми навчання. З цих двох петицій більше підтримки отримала та, що за дистанційку.

Дистанційно до іншої школи: сім сумських шкіл навчатимуть дітей інших закладівСкріншот

Дистанційно до іншої школи: сім сумських шкіл навчатимуть дітей інших закладівСкріншот

"У нас зараз є поширення коронавірусу, ми бачимо кожен день іде великий плюс. І питання тут стоїть у тому, що дитина може бути перенощиком хвороби. А у нас велика кількість людей живе з батьками, з людьми похилого віку. І тут питання захисту не тільки своєї дитини, а й питання батьків, дідусів, бабусь. Питання захисту педагогів, які дуже хворіють", – пояснює свою позицію авторка петиції за дистанційне навчання Леся Гончаренко.

Нині підтримали петицію за дистанційне навчання 439 сумчан із 250 необхідних. Петиція проти дистанційного навчання набрала лише 70 підписів.

Що відомо

  • Заклади профтехосвіти Сумщини поєднали дистанційне та очне навчання. Почали працювати у такому форматі за рекомендацією Міністерства освіти.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди