У Кривому Розі представлять четверту інклюзивну виставу

У Кривому Розі представлять четверту інклюзивну виставу

У Кривому Розі представлять четверту інклюзивну виставу
Суспільне

24 листопада у Криворізькому театрі драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка покажуть інклюзивну виставу “Перед дверима”. Про це розповіла ініціаторка та режисерка інклюзивно-мистецького проєкту “Краще разом” Євгенія Морозова-Попова.

Глядачі побачать інклюзивну виставу за мотивами українського філософа, богослова, композитора та мандрівника Григорія Сковороди. Перед виставою у глядачів буде можливість відчути те, що зазвичай переживають люди з інвалідністю.

“Люди зможуть відчути себе людиною незрячою, нечуючою. Буде “жива” бібліотека, де вони зможуть поспілкуватися з людьми з синдромом Дауна, з аутизмом і побачити наживо, відчути, так би мовити, “на власній шкірі”, - розповів співорганізатор проєкту Роман Морозов.

“Перед дверима” - четверта вистава, яку поставили в рамках інклюзивно-мистецького проєкту “Краще разом”. Її показують 30 непрофесійних акторів, половина з яких — люди з інвалідністю.

“ У нас є дівчата, які не бачать, хлопці і дівчата з синдромом Дауна, прекрасні актори з ДЦП. Вони прекрасні індивідуальності, які багато чого пережили в житті, і їхні підтексти, історії, вони інші. І нам дуже важливо слухати і чути їх”, - розповідає Євгенія Морозова-Попова.

Михайло Веселовський на сцені — від початку створення проєкту. У цій виставі грає дві ролі.

"Я – коліщатко годинника, яке веде себе не так, як усі інші. Є люди, які відрізняються від інших. І коли кажуть, а чого це ти не такий, як усі, це якось дивно, тому що не буває людей однакових, всі різні", - говорить актор.

Світлана Педь на театральній сцені вперше, але називає гру разом з людьми з інвалідністю неймовірним досвідом. Адже незважаючи на те, що в них немає професійного досвіду, вони віддають набагато більше емоцій, почуттів і діляться тим, що в них на душі.

Доброзичливості й справжності вчиться у людей з інвалідністю й волонтерка Катерина Ізмайлова. Зауважує: їхній непрофесійний театр руйнує звичні стереотипи, а актори лише однією своєю присутністю говорять про те, чого зараз так бракує суспільству.

Читайте також

-Інклюзивний театр Херсона отримав Гран-прі на Міжнародному конкурсі

Вибір редакції

На початок