Макрон визнав, що дав французьке громадянство Дурову

Макрон визнав, що дав французьке громадянство Дурову

Макрон
Президент Франції Еммануюель Макрон. Ludovic Marin/AFP/Getty Images

Президент Франції Еммануель Макрон взяв на себе повну відповідальність за надання генеральному директору Telegram росіянину Павлу Дурову французького громадянства.

Про це повідомляє Politico.

Заява прозвучала через кілька днів після того, як речник президента повідомив, що це було рішення міністерства закордонних справ.

Макрон відкинув критику щодо надання громадянства Дурову, який народився в Росії. Він зазначив, що рішення ухвалене в 2018 році, і що це був свідомий вибір уряду, щоб залучати спортсменів, артистів і новаторів.

"Я дав громадянство пану Дурову, який вивчив французьку, як я дав пану (Евану) Шпігелю, американському підприємцю, як я дав громадянство деяким спортсменам і артистам. І я думаю, що це дуже добре для нашої країни, і я продовжуватиму це робити", – сказав Макрон під час візиту до столиці Сербії Белграда.

Видання зазначає, що 26 серпня речник президента Франції повідомив, що запит про надання громадянства Дурову було зроблено міністерством закордонних справ. МЗС заявило, що "не повідомляє про індивідуальні процедури отримання громадянства".

Офіційні документи показують, що Дуров отримав французьке громадянство у 2021 році. Le Monde торік писало про відсутність прозорості навколо цього питання.

Макрон також заперечив повідомлення про те, що він нібито планував зустрітися з Дуровим.

"Я не дзвонив і не планував зустрічатися з паном Дуровим ні в кінці минулого тижня, ні в наступні дні", — сказав він.

Президент також заперечив, що раніше знав про плани Дурова поїхати до Франції до того, як його затримали в паризькому аеропорту Ле Бурже.

Що відомо про затримання Дурова

Засновника і гендиректора Telegram Павла Дурова затримали в аеропорту Парижа, коли він вийшов зі свого приватного літака в аеропорту Ле-Бурже. У Франції Дурову закидають численні звинувачення в порушеннях роботи його соцмережі Telegram, серед яких тероризм, торгівля наркотиками, шахрайство, відмивання грошей і контент, що містить насильство над дитиною. Йому загрожує до 20 років тюрми.

На захист Дурова став американський бізнесмен Ілон Маск.

Посольство РФ у Франції заявило, що вимагає від французької влади забезпечити захист прав Павла Дурова і надати консульський доступ. Російським чиновникам наказали видалити службові листування в Telegram. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що затримання Дурова у Парижі не є політичним рішенням.

Сама соцмережа Telegram ввечері 25 серпня оприлюднила офіційну заяву, де наголосила, що платформа дотримується європейських законів та стандартів модерації.

Брата Дурова, Миколу, також оголошено у розшук у Франції з березня цього року.

28 серпня стало відомо, що засновника месенджера Telegram Павла Дурова взято під судовий нагляд у Франції.

На початок