Засновник популярного месенджера Telegram Павло Дуров опинився під слідством. Його звинувачують у бездіяльності щодо злочинів, які відбуваються на його платформі. Ця справа викликає багато питань щодо можливого майбутнього Telegram та його безпеки.
"Суспільне Новини" підготувало докладний матеріал, який пояснює: чи можна заборонити Telegram, наскільки він контролюється з Росії, та які небезпеки може становити цей месенджер. Чи є підстави для заборони Telegram і як це може вплинути на мільйони його користувачів по всьому світу? Відповіді на ці питання дивіться у новому відео від команди "Суспільне Новини".
Що відомо про затримання Дурова
Засновника і гендиректора Telegram Павла Дурова затримали в аеропорту Парижа, коли він вийшов зі свого приватного літака в аеропорту Ле-Бурже. У Франції Дурову закидають численні звинувачення в порушеннях роботи його соцмережі Telegram, серед яких тероризм, торгівля наркотиками, шахрайство, відмивання грошей і контент, що містить насильство над дитиною. Йому загрожує до 20 років тюрми.
На захист Дурова став американський бізнесмен Ілон Маск.
Посольство РФ у Франції заявило, що вимагає від французької влади забезпечити захист прав Павла Дурова і надати консульський доступ. Російським чиновникам наказали видалити службові листування в Telegram. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що затримання Дурова у Парижі не є політичним рішенням.
Сама соцмережа Telegram ввечері 25 серпня оприлюднила офіційну заяву, де наголосила, що платформа дотримується європейських законів та стандартів модерації.
Брата Дурова, Миколу, також оголошено у розшук у Франції з березня цього року.