Високий представник ЄС з питань закордонної політики Жозеп Боррель пропонує міністрам закордонних справ країн Європейського союзу запровадити санкції проти двох міністрів Ізраїлю черед "повідомлення ненависті".
Про це він сказав перед зустріччю міністрів закордонних справ Європейського Союзу 29 серпня, передає Reuters.
"Я ініціював процедуру, щоб запитати країни-члени, чи вважають вони доцільним включити до нашого списку санкцій деяких ізраїльських міністрів, які виступали з неприйнятними повідомленнями ненависті проти палестинців і пропонували речі, які явно суперечать міжнародному праву", – сказав Боррель.
Боррель не назвав імен ізраїльських міністрів і не уточнив, які саме повідомлення має на увазі. Проте, як зазначає агентство, останніми тижнями він публічно критикував міністра безпеки Ізраїлю Ітамара Бен-Гвіра та міністра фінансів Безалеля Смотріча за заяви, які він назвав "зловісними" та "підбурюванням до воєнних злочинів".
Reuters з посиланням на дипломатів ЄС повідомляє, що навряд чи ЄС знайде необхідну одностайну згоду серед своїх 27 членів для введення санкцій проти міністрів уряду Ізраїлю.
Проте рішення дипломата висунути таку пропозицію свідчить про рівень гніву частини європейських чиновників щодо деяких ізраїльських міністрів. Так, наприклад, високого представника ЄС підтримав міністр закордонних справ Ірландії Майкл Мартін.
Міжнародний суд ООН постановив 24 травня 2024 року, що Ізраїль повинен негайно припинити свій наступ на Рафах, що на півдні Сектору Гази, і відкрити прикордонний пункт Рафах, щоб дозволити гуманітарній допомозі безперешкодно надходити в анклав.
Згодом Ізраїль продовжив свою операцію на півдні Сектора Гази і 27 травня атакував табір біженців. Тоді загинули щонайменше 45 палестинців. Лідери ЄС широко засудили ці дії Ізраїлю.
Пізніше 27 травня міністр закордонних справ Ірландії Мішель Мартін повідомив, що міністри закордонних справ ЄС вперше взяли участь у дискусії щодо санкцій проти Ізраїлю, який нині проводить військову операцію у Секторі Гази.