Члени Північноатлантичного альянсу 28 серпня на засіданні Ради Україна-НАТО підтвердили зобов’язання посилити оборону України.
Про це йдеться на офіційному сайті НАТО за підсумками зустрічі.
"Здатність України підтримувати свою оборону потребує збільшення постачань і більшої підтримки. Після останньої російської атаки члени Альянсу сьогодні підтвердили, що вони посилюють свою військову допомогу Україні. Ми повинні продовжувати надавати Україні обладнання і боєприпаси, необхідні їй для захисту від вторгнення РФ", — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який головував на засіданні.
Зустріч відбулася на рівні послів і була скликана на прохання України після комбінованої атаки РФ 26 серпня.
Міністр оборони України Рустем Умеров приєднався онлайн і розповів членам НАТО про поточну безпекову ситуацію і пріоритетні потреби в силах і засобах.
"Обговорили подальші плани щодо поставок систем ППО та ракет до них. Нам потрібно посилювати нашу протиповітряну оборону", — цитує Умєрова українське Міноборони.
Російський масований обстріл України 26 серпня
Росія вранці 26 серпня атакувала Україну 109 дронами та 127 ракетами, зокрема "Калібрами" з військових кораблів у Чорному морі та ракетами з бомбардувальників Ту-95МС. Пізніше Росія підняла також три літаки МіГ-31К — носії "Кинджалів". Відомо про щонайменше 7 загиблих та 47 постраждалих, повідомили рятувальники ввечері. В декількох областях вимкнули водопостачання, також "Укренерго" заявило, що застосовує екстрені відключення світла через обстріл.
Польські Збройні сили вранці 26 серпня підняли в повітря літаки через російську атаку на Україну. У Польщі попередили жителів про можливий шум і запевнили, що армія робить усе для безпеки.
Рада Україна — НАТО
Створення Ради Україна — НАТО є одним з трьох елементів плану, щоб Україна ще більше наблизилася до НАТО і до членства в Альянсі.
Генеральний секретар Єнс Столтенберг під час саміту-2023 пояснив, чим робота Ради Україна-НАТО буде відрізнятися від попередньої комісії. За його словами, члени Ради зможуть ухвалювати рішення на рівні союзників по Альянсу.
За словами генсека, такі зустрічі можуть відбуватися на різних рівнях.
Перше засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ країн Альянсу відбулося у Брюсселі 29 листопада 2023 року. На засіданні затвердили "амбітну" програму роботи на 2024 рік, яка включає енергетичну безпеку, інновації та взаємодію. Крім того, НАТО надало рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні.