Апеляційний суд США поновив справу проти TikTok через смерть 10-річної дівчинки

Апеляційний суд США поновив справу проти TikTok через смерть 10-річної дівчинки

Апеляційний суд США 27 серпня поновив позов проти китайської соцмережі TikTok. Справа стосується смерті 10-річної дівчинки з Пенсильванії, яка брала участь у челенджі асфіксії.

Про таке пишуть Reuters та AP.

Померла дівчинка — Найла Андерсон. Вона натрапила в соцмережі на blackout challenge, який полягав у тому, що учасники душать себе, перериваючи доступ кисню до мозку, що спричиняє короткочасну ейфорію. У TikTok він завірусився у 2021 році. У 2022 році в позові до соцмережі ішлося, що челендж призвів до смерті щонайменше 7 дітей.

Мама Найли намагалася реанімувати доньку, але та померла через 5 днів після удушення. Окружний суддя Пенсильванії спочатку відхилив позов матері, пославшись на Закону про комунікації 1996 року, який часто використовується для захисту інтернет-компаній від відповідальності за розміщення на їхніх сайтах матеріалів.

Й от зараз колегія апеляційного суду у складі трьох суддів частково скасувала це рішення. Справа повернеться для розгляду до суду нижчої інстанції.

"TikTok робить вибір щодо контенту, який рекомендує і просуває серед конкретних користувачів", — ідеться у висновку судді Петті Шварц з 3-го окружного суду США.

Спроби заборонити TikTok

Колишній президент Дональд Трамп у 2020 році намагався заблокувати новим американським користувачам завантаження WeChat і TikTok. У червні 2021 року президент Джо Байден відкликав укази Трампа, які мали на меті заборонити завантаження, і доручив Міністерству торгівлі провести огляд проблем безпеки, пов'язаних із цими застосунками.

У 2022 році президент Джо Байден підписав закон, спрямований на запобігання доступу до TikTok та його використання на державних пристроях.

Монтана стала першим штатом у США, який спробував заборонити TikTok. У травні 2023 року губернатор підписав закон, який забороняє TikTok. А 22 травня компанія TikTok Inc. подала у відповідь позов, який має на меті зберегти застосунок доступним для жителів Монтани. Заборона мала набути чинності з 1 січня 2024 року, але суд її скасував.

У грудні 2022 року двопартійна група сенаторів також представила законопроєкти з пропозицією заблокувати усі соцмережі, пов'язані з Китаєм, Росією, Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Венесуелою.

У грудні 2023 року дослідницький центр Pew Research Center опублікував опитування, яке показало, що підтримка заборони TikTok урядом США знижується. Опитування показало, що 38 % дорослих американців підтримують заборону TikTok станом на жовтень порівняно з 50 % у березні.

На початок