Telegram не приєднувався до міжнародних програм проти насильства над дітьми

Telegram не приєднувався до міжнародних програм проти насильства над дітьми

Застосунок Telegram не раз відмовлявся приєднуватися до міжнародних програм США та Великої Британії, що виявляють та видаляють матеріали, що містять насильство над дітьми в інтернеті.

Про це стало відомо журналістам BBC.

Додаток не співпрацює з американським Національним центром допомоги зниклим та експлуатованим дітям (NCMEC) та з його британським аналогом Internet Watch Foundation (IWF), які працюють над пошуком, повідомленням та видаленням матеріалів, небезпечних для дітей.

Представник IWF сказав Бі-Бі-Сі, що попри спроби співпрацювати з Telegram протягом останнього року, соцмережа не є членом IWF і не користуються жодними послугами цієї організації для блокування, запобігання та запобігання обміну зображеннями сексуального насильства над дітьми.

Оскільки Telegram не є активною частиною IWF чи NCMEC, месенджер не може находити, видаляти чи блокувати підтверджені випадки сексуального насильства, які підпадають під класифікацію NCMEC чи IWF.

Крім того, Telegram не оприлюднює звичну для інших соцмереж — як-от Meta, Snapchat і TikTok — звітність про прозорість. Інші соцмережі кожні пів року публікують список усього контенту, який вони видалили на запити поліції.

У Telegram немає такого розділу, а є лише канал у програмі без історії бібліотеки звітів про прозорість.

Що відомо про затримання Дурова

Засновника і гендиректора Telegram Павла Дурова затримали в аеропорту Парижа, коли він вийшов зі свого приватного літака в аеропорту Ле-Бурже. У Франції Дурову закидають численні звинувачення в порушеннях роботи його соцмережі Telegram, серед яких тероризм, торгівля наркотиками, шахрайство, відмивання грошей і контент, що містить насильство над дитиною. Йому загрожує до 20 років тюрми.

На захист Дурова став американський бізнесмен Ілон Маск.

Посольство РФ у Франції заявило, що вимагає від французької влади забезпечити захист прав Павла Дурова і надати консульський доступ. Російським чиновникам наказали видалити службові листування в Telegram. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що затримання Дурова у Парижі не є політичним рішенням.

Сама соцмережа Telegram ввечері 25 серпня оприлюднила офіційну заяву, де наголосила, що платформа дотримується європейських законів та стандартів модерації.

На початок