Самці одного з виду павуків паралізують самок отрутою і зв'язують павутинням — учені

Самці одного з виду павуків паралізують самок отрутою і зв'язують павутинням — учені

Самці одного з виду павуків паралізують самок отрутою і зв'язують павутинням — учені Ondrej Michalek

Самці павуків виду Thanatus fabricii навчилися паралізувати партнерок отрутою і зв'язувати їх павутинням, що дозволяє їм запліднювати самок без ризику бути з'їденими. Павучихи після параличу деякий час не можуть полювати, як зазвичай.

Як ідеться в опублікованому у журналі Animal Behaviour дослідженні, зазвичай самці активно залицяються до самок, щоб переконати їх спаровуватися. Однак у деяких видів самці примушують самок до спарювання.

"Ми вивчали шлюбну поведінку павука Thanatus fabricii і зосередилися на поведінковій й отруйній адаптації. Ми виявили, що самці завжди кусали і паралізували самок до і під час спарювання. Укушені самки швидко впадали у нерухомий стан, під час якого самці злягалися з ними", — йдеться у статті.

Згідно з нею, тривалість укусів самців збільшувалася зі збільшенням розмірів самок. А якщо у самок були відсутні ноги, укуси самців були коротші. Крім того, самці з відносно довшими ногами викликали у самок триваліший параліч.

При цьому зв'язування павутинням дозволяє самцям довше продовжувати спарювання. Після цього самки стають менш успішні у полюванні на мурах, що дозволяє припустити, що така стратегія негативно впливає на фізичну форму самок.

Павуки виду Thanatus fabricii мають відносно великі отруйні залози. При цьому склад отрути у самців не відрізняється. Науковці дійшли висновку, що отруйні залози самців пристосовані до примусового спарювання, а не до пошуку їжі, оскільки вони ловлять менше здобичі, ніж близькоспоріднені види.

"Ми припускаємо, що примусове спаровування у Thanatus fabricii можливо завдяки отруйній адаптації у самців", — підсумували дослідники.

Читайте також

Херсонська родина знайшла на своєму подвір'ї павуків каракуртів

На честь Грети Тунберг назвуть новий вид павуків

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди