Старости Івано-Франківської ОТГ: як їх призначатимуть та з якими повноваженнями

Старости Івано-Франківської ОТГ: як їх призначатимуть та з якими повноваженнями

Старости Івано-Франківської ОТГ: як їх призначатимуть та з якими повноваженнями Суспільне Карпати

Вже 26-го листопада відбудеться перша сесія Івано-Франківської міської ради. На ній, зокрема, призначатимуть і старост у приміських селах.

Село Камінне знаходиться за 23 кілометри від Івано-Франківська і відтепер входить до міської об’єднаної територіальної громади. Анна Савчин проживає у Камінному від свого народження. Каже, що про опитування щодо майбутніх кандидатів на посаду старости села чула, проте ніхто до неї з такими запитаннями не приходив.

"Чула, що по вулиці нашій ходили, збирали якісь підписи. Але що зараз прийде інший (ред. - староста), то буде ліпше керувати? Ну чим людей не влаштовує цей голова сільської ради? Я дивуюся. Мені все одно, хто буде головою сільської ради. Той, хто хоче ще до влади, може чимось їм не вгодив голова сільради", - каже Анна Савчин.

Жителька Камінного Марія Гавриляк розповідає, що до неї також ніхто не приходив з опитуванням. Проте жінка вважає, що це не є найкращим способом обрати голову: "По-моєму, краще голосування, бо вже рахують кількість людей, можуть визначити, хто ліпший. Кожен робить для себе. Голова сільради доньці хату вибудував, паркани дво-, триметрові з каменю, а проста людина в селі нічого немає. Землі де, які попродавав на паї, на забудову", - розповідає Марія Гавриляк.

Старости Івано-Франківської ОТГ: як їх призначатимуть та з якими повноваженнямиСуспільне Карпати

Старости Івано-Франківської ОТГ: як їх призначатимуть та з якими повноваженнями

Інше село новоутвореної Франківської ОТГ – Тисменичани. Його житель Василь Лахманюк каже, що опитування в них не було, але до майбутнього старости має певні вимоги.

"В нас ще нікого на старосту не висували. Звичайно, що голосуванням, обирати голосуванням. Чому? Бо всіх обійти не можна, а на голосування прийдуть всі. Багато в селі є проблем, найперше – дороги", - каже Василь Лахманюк.

Аби дізнатися, як саме голова Івано-Франківської ОТГ Руслан Марцінків обиратиме старост у селах, що увійшли до складу громади, ми зателефонували до начальниці відділу патронатної служби міського голови Вікторії Дротянко. Вона телефоном повідомила, що Руслан Марцінків зараз перебуває у відрядженні і не зможе дати відповідь на наші запитання. Проте дев'ятого листопада під час онлайн-звернення голова ОТГ озвучив вимоги до майбутніх 18-ти старост сіл.

Старости Івано-Франківської ОТГ: як їх призначатимуть та з якими повноваженнямиСуспільне Карпати

Старости Івано-Франківської ОТГ: як їх призначатимуть та з якими повноваженнями

"Це є стратегія розвитку громади до 2030-го року, це статут ОТГ, пропозиції і сформовані громадські ради. В переважній більшості громади визначилися зі старостами. Біля церков ми проводили громадські слухання – опитували людей, кого вони б хотіли мати старостою", - каже Руслан Марцінків.

Консультант з юридичних питань Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Андрій Деркач розповідає, що старости в об’єднаних громадах призначаються на сесії радою територіальної громади за поданням голови. Також експерт говорить, що повноваження старост залишаються такими, які були визначені ще під час добровільного об’єднання.

Аналітик громадського руху “Чесно” Віталій Світлик вважає, що призначення старост головою ОТГ є неправильним.

"В ідеалі це би мало бути обирання старост на виборах, коли ми обираємо голову ОТГ, депутатів і обирати й війта - старосту, який буде у тому населеному пункті доносити інформацію мешканців до голови ОТГ. Якщо в нас вже так законодавець прописав, то можна це зробити через загальні збори, тобто збір села. Але через ситуацію з коронавірусом можливо через електронну петицію", - каже Віталій Світлик.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди