Перепрофільована лікарня у Херсоні: що показали перші дні роботи із хворими на СOVID-19

Перепрофільована лікарня у Херсоні: що показали перші дні роботи із хворими на СOVID-19

Перепрофільована лікарня у Херсоні: що показали перші дні роботи із хворими на СOVID-19 Суспільне Херсон

Від 19 листопада Херсонська міська лікарня імені Карабелеша приймає хворих на коронавірусну інфекцію. Чи вдалося налагодити процес прийому пацієнтів з цим діагнозом та як сьогодні живе лікарня, дізнавалося Суспільне.

Херсонська міська лікарня імені Карабелеша приймає хворих на коронавірус через окремий вхід. Хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію та з підтвердженим діагнозом не перетинаються, їх розміщують в окремих відділеннях. Сортування проходить на вулиці у наметі.

Перепрофільована лікарня у Херсоні: що показали перші дні роботи із хворими на СOVID-19Суспільне Херсон

У сортувальному наметі є світло та тепло

Пацієнти у наметі перебувають недовго і тільки у крайньому випадку, - говорить медична директорка з госпітальної роботи Анна Гостєва.

"Це додаткове місце для сортування хворих. Для того, щоб пацієнти не скупчувалися на першому поверсі. Якщо є форс-мажор і поступають декілька одночасно, може відбуватися сортування у наметі. Ось ви бачите – тут є світло і тепло, та поки що не дуже вони використовуються, Слава Богу, але є."

Перепрофільована лікарня у Херсоні: що показали перші дні роботи із хворими на СOVID-19Суспільне Херсон

Два відділення, які змінили профіль, знаходять на верхніх поверхах

На сьогодні два відділення лікарні змінили профіль – це гастроентерологічне та проктологічне. Вони розташовані на верхніх поверхах лікарні і повністю ізольовані. Анна Гостєва говорить, доступ до відділень тільки у медперсоналу. За необхідності блокуються і ліфти.

"Заплановано розміщення пацієнтів на 130 ліжках, на сьогодні ми приймаємо так звану підозру, тобто пацієнт, який має клінічну картину та ще не з’ясований діагноз. Якщо, враховуючи симптоматику, буде доведено діагноз, вони продовжать тут лікування. На сьогодні ми маємо більше півсотні пацієнтів, усі вони різні, але майже усі потребують кисню, поки що тримаємося. У нас для лікування хворих з Ковід виділили 10 апаратів швл і, якщо виникне потреба, ми зможемо залучити ще. Але це зважаючи на те, скільки всього буде пацієнтів. На щастя, жоден з них зараз не інтубований. У нас є в реанімації пацієнти, але зараз вони дихають самостійно".

Зараз у медиків, які працюють з хворими на коронавірус, є необхідний захист, але ці матеріали швидко закінчуються, - говорить Анна Гостєва.

Сьогодні до лікарні надійшли концентратори кисню, - говорить головна лікарка Херсонської міської лікарні імені Карабелеша Алла Малицька, один такий коштує близько 38 000.

"Департамент охорони здоров’я перерозподілив для нашої лікарні понад 5 мільйонів гривень коштів для того, щоб ми могли завершити оснащення киснем наших ліжок, сьогодні ми отримали перші 5 кисневих концентраторів, сподіваємось отримати до кінця тижня ще, тобто ми готуємось швидко і інтенсивно і працюємо для того, щоб допомагати цим пацієнтам".

Перепрофільована лікарня у Херсоні: що показали перші дні роботи із хворими на СOVID-19Суспільне Херсон

Лікарня отримала кисневі концентратори

Лікар-анестезіолог Сергій Туряниця говорить, що зараз важко спрогнозувати, скільки ще знадобиться таких концентраторів. Це залежатиме від напливу хворих.

" Основна проблема лікування пневмонії, у тому числі і ковідних – це порушення обміну кисню у легенях, пацієнти потерпають від вираженої гіпоксії. Для того, щоб забезпечити нормальне насичення крові киснем, ми змушені подавати більшу частину концентрації кисню у те повітря, яке вони вдихають. Значна частина їх не може дихати звичайним повітрям, Їм не вистачає кисню для того, щоб забезпечити потреби організму".

У лікарні є централізована система розподілу кисню і раніше гострої потреби у концентраторах не було. А зараз потужності кисневої станції не вистачає на всіх, тому концентратори вкрай потрібні, - говорить Сергій Туряниця.

Олена Протопопова Владислав Купрєєв

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди