У Полтаві рахують голоси за майбутнього голову міської ОТГ

У Полтаві рахують голоси за майбутнього голову міської ОТГ

У Полтаві рахують голоси за майбутнього голову міської ОТГ Суспільне Полтава

Усі дільниці у Полтавській ОТГ за ніч після виборів здали протоколи голосування за майбутнього очільника громади. Полтавські ДВК привозили документи до районних у місті комісій – Київської, Подільської та Шевченківської. А з дільниць, що працювали у селах, передали протоколи до Полтавської міської ТВК, розповіла її голова Алла Назаренко.

У Полтавській міськраді під час засідання територіальної виборчої комісії у коридорах пусто. Вночі за 6 годин після закриття дільниць тут прийняли протоколи голосування від усіх дільничних комісій із сіл, які увійдуть до громади.

«На першому турі у нас була велика черга, адже ми приймали 152 дільниці всього міста. А на цей момент по повторному голосуванню ми приймали лише 19 дільниць наших. Тому черг не було. Всі розмірено, швиденько, почали привозити ще о 20:30 перші протоколи. Десь о 2 годині ми закінчили працювати і чекали на територіальні виборчі комісії – Київську, Подільську і Шевченківську», − повідомила голова Полтавської міської ТВК Алла Назаренко.

Підрахунок голосів у Полтавській міській ТВКСуспільне Полтава

Підрахунок голосів у Полтавській міській ТВК

Остання свої протоколи привезла о 6:30 ранку. Документи збирали із 60 дільниць, які працювали у Полтаві.

«У мене багато спецдільниць, то мені привезли вже за 15 хвилин після 8 години. Склад дільничних комісій не зробив практично жодної помилки. Одна була помилка у дільниці. Вже не пам’ятаю, якої. У другому протоколі не написали номер дільниці», − розповів голова Шевченківської районної у місті ТВК Олег Шевченко.

До райрад документи привозять після засідання комісій на дільницях. Вони почалися одразу після завершення голосування – о 20 годині 22 листопада. Наприклад, із дільниці в обласному центрі естетичного виховання молоді документи везли до Київської районної у місті комісії. Вона впродовж ночі прийняла протоколи із пів сотні дільниць, каже голова ТВК.

Підрахунок голосів у Полтавській міській ТВКСуспільне Полтава

Підрахунок голосів у Полтавській міській ТВК

«Як ми не намагалися розподілити людей, щоб вони чекали на вулиці, то так у нас, скажу чесно, не вдалося. Але далі, наприклад, в цьому приміщенні ми запускали по одній дільниці, яка вже там здавала, розпаковували їхню документацію. А ще одна чекала отут біля дверей», − розповіла голова Київської районної у місті ТВК Олена Резвіна.

Документи з дільниць Київська районна ТВК приймала із 20:30 і майже до 6 ранку. Нині ж готові здавати свої протоколи міській комісії.

«У першому турі було 5 бюлетенів, у людей було дуже багато роботи. У другому турі був один бюлетень і два прізвища. Роботи, звичайно, менше на дільницях. А, крім отого, вже спрацював досвід першого туру. І ми, не згадаю, мабуть, один протокол відправили на уточнення. І більше таких помилок не було на дільницях», − каже Олена Резвіна.

Полтавській міська рада, в якій знаходиться міська ТВКСуспільне Полтава

Полтавській міська рада, в якій знаходиться міська ТВК

Безперервні засідання в усіх ТВК триватимуть, доки міська комісія не збере всі документи. Зробити це планує щонайшвидше увечері, розповіла голова Полтавської ТВК Алла Назаренко. Поки ж приміщення для засідань кварцюють та провітрюють, аби дотриматися карантинних вимог.

Після місцевих виборів утвориться Полтавська міська громада. До Полтави приєднаються 55 навколишніх сіл. Площа нової громади понад 500 квадратних кілометрів.

Виборчі бюлетені у мішкахСуспільне Полтава

Виборчі бюлетені у мішках

22 листопада за очільника Полтавської ОТГ голосували на 152 дільницях в обласному центрі та навколишніх селах. Активність виборців склала 25%. До другого туру пройшли 2 кандидати – Сергій Іващенко та Олександр Мамай. Вони отримали найбільше підтримки виборців у першому турі. Перше ж голосування на місцевих виборах відбулося 25 жовтня. Тоді обирали депутатів до рад різних рівнів, а також очільників існуючих і новостворених громад.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди