Влада Білорусі та Ірану привітала Україну з Днем Незалежності

Влада Білорусі та Ірану привітала Україну з Днем Незалежності

Президент Білорусі Олександр Лукашенко
Президент Білорусі Олександр Лукашенко бере участь у саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС) в Астані, Казахстан, 4 липня 2024 року. REUTERS/Turar Kazangapov

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко та Міністерство закордонних справ Ірану привітали Україну з Днем Незалежності. Обидві держави підтримують Росію протягом всього часу повномасштабного вторгнення.

Зокрема у привітанні Лукашенка йдеться, що у Білорусі завжди ставилися до "сердечного і працьовитого народу" України "з особливою повагою і теплотою".

За ловами лідера Білорусі, українська та білоруські нації нібито об’єднані "спільною долею" та прагненням "дружити з сусідами". Він додав, наразі варто "розмовляти мовою миру", а Білорусь зі своєї сторони начебто докладатиме "зусиль" для забезпечення безпеки в регіоні.

Крім цього Лукашенко побажав українцям "мирного неба і громадянської злагоди" та добробуту.

МЗС Ірану опублікувало протокольне привітання України та її народу з Днем Незалежності.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

10 серпня 2024 року Лукашенко дав вказівки на посилення угруповання військ на Гомельському і Мозирському тактичних напрямках, які межують із Київською та Чернігівською областями. Ще раніше він дав вказівку передати частину військової техніки своєї країни для Збройних сил Росії для підкріплення в Курській області, де триває операція ЗСУ, та на інших напрямках.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні об'єкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) інформував, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати БПЛА з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research зазначили, що Росія модифікувала іранські дрони, переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

У лютому 2024 року Reuters, посилаючись на джерела писало, що Іран у межах посилення військової співпраці надав Росії "сотні" потужних балістичних ракет класу “земля-земля”

У серпні 2024-го стало відомо, що Іран може найближчим часом передати Росії кілька "сотень" балістичних ракет ближньому радіусу дії.

На початок