Родова козацька церква, де знімали "Вій". СУСПІЛЬНЕ | МУЗЕЇ

Родова козацька церква, де знімали "Вій". СУСПІЛЬНЕ | МУЗЕЇ

Родова козацька церква, де знімали "Вій". СУСПІЛЬНЕ | МУЗЕЇ

Храм Святого Георгія в Седневі на Чернігівщині — не зовсім музей. Це старовинна козацька дерев’яна церква початку ХVIII століття, вона сама є історичним артефактом. Саме тут у 1964 році знімали епізоди фільму "Вій", де Панночка літає в труні над головою бідолашного Хоми Брута. Всередині церкви — невеличкий приватний музейчик, створений місцевим священником отцем Тимоном.

"Родова козацька церква для Лівобережжя України є унікальною", – розповідає Отець Тимон, настоятель Свято-Георгіївської церкви, яку козаки побудували на початку XVIII століття. Разом із родиною він опікується храмом, до якого ходили ще його діди.

Дивовижні музеї та де їх шукати. Де знімали "Вій"

Храм Святого Георгія в Седневі на Чернігівщині

Отець Тимон облаштував у церкві музей, де збирає старовинні речі – старовинні монети, глиняні черепки та ковані гвіздки, викопані просто на церковному подвір’ї. "Це приватна колекція моєї родини. Щось від діда залишилось, наприклад, кістень та натільний хрест".

Дивовижні музеї та де їх шукати. Де знімали "Вій"

Надзвичайно затишна всередині, приголомшлива зовні, Свято-Георгіївська церква потребує, аби розпочата 15 років тому реставрація нарешті завершилася. За це отець Тимон воює із чиновниками з 2008 року. "Все випирає, все відпадає. Я візьму хрест і піду на Київ з хрестом пішки, хай всі бачать, бо я вже втомився боротися", – скаржиться Отець Тимон.

У дірах обшивки церкви живуть білки. Під час служіння на Радуницю одне білченя впало на плече отця Тимона. Він забрав його додому та назвав Степаном.

Дивовижні музеї та де їх шукати. Де знімали "Вій"

Білченя живе у вольєрі, але місцеві діти, що приходять до храму, часто просять отця Тимона взяти Степана із собою до церкви. Священник постить у Facebook відео і фото зі Степаном, тому в білки є свій фан-клуб, що не лише лайкає, а й надсилає Степанові харчі. "Він сам для себе заробляє", — усміхається отець Тимон.

Детальніше про цю історію, боротьбу за храм і білченя Степана дивіться у фільмі UA: Культура "Дивовижні музеї та де їх шукати".

Читайте також

Розповідь про "музейних людей" України

Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

8 дивовижних музеїв України, які варто відвідати хоча б раз у житті

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше