Україна підписала спільну декларацію щодо Венесуели — Мінекономіки

Україна підписала спільну декларацію щодо Венесуели — Мінекономіки

Венесуела
Протестувальники у Венесуелі вважають, що вибори президента сфальсифіковані, липень 2024 року. Getty Images

Україна приєдналася до спільної декларації щодо Венесуели, де після оголошених результатів президентських виборів розпочалися протести. Окрім України до документа вже доєднались ще 20 держав.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

У відомстві розповіли, що підписання відбулося на полях інавгурації президента Домініканської Республіки Луіса Абінадера, куди прибула українська делегація на чолі з першою віцепрем’єр-міністеркою України – міністеркою економіки України Юлією Свириденко.

Зокрема підписанти декларації закликають:

  • до звільнення свавільно затриманих венесуельців під час мирних протестів;
  • публікації оригінальних протоколів виборів;
  • проведення неупередженої та незалежної перевірки результатів виборів, бажано міжнародною організацією, щоб забезпечити повагу до волі венесуельського народу.

Окрім цього, підписанти висловлюють заклик до "стриманості у своїх публічних діях всіх політичних акторів" у Венесуелі.

"Ми закликаємо до дотримання демократичних принципів, а також прав людини та основних свобод усіх венесуельців, зокрема свободи мирних зібрань та свободи вираження поглядів", — прокоментувала українська міністерка економіки Свириденко.

17 серпня у Домініканській Республіці відбулась інавгурація переобраного на новий термін президента Луіса Абінадера, де були присутні 14 глав держав і урядів та кілька сотень представників держав-партнерів, включаючи українську делегацію.

Президентські вибори у Венесуелі 2024 року

28 липня у Венесуелі відбулися вибори президента. Національна виборча комісія відразу після півночі 29 липня оголосила, що чинний президент Ніколас Мадуро переобраний на третій термін, набравши 51,2% голосів, а його опонент Едмундо Гонсалес — 44%. Лідерка опозиції Марія Коріна Мачадо заявила, що його опонент Гонсалес набрав 70% голосів, і що численні незалежні екзит-поли та швидкі підрахунки засвідчили його перемогу.

Національна виборча комісія оголосила Мадуро переможцем виборів, але досі не опублікувала офіційні підрахунки голосів.

Після цього у столиці країни Каракасі спалахнули численні протестні акції, які на початку були мирними, але потім поліція почала розганяти мітингарів, застосовуючи сльозогінний газ і стріляти по них гумовими кулями. Демонстранти у відповідь почали кидали каміння та інші предмети у правоохоронців.

На акціях протесту, які тривають у Венесуелі, загинули щонайменше 11 людей. Ніколас Мадуро заявив про затримання 2 тисяч протестувальників після виборів президента.

Заклики опозиції оприлюднити підрахунки підтримали уряди Бразилії, Колумбії та Мексики.

Верховний суд Венесуели викликав представників усіх партій і кандидатів, щоб вони подали власні підрахунки голосів до п'ятниці.

Уряди США, Перу, Аргентини, Уругваю та Еквадору визнали Гонсалеса переможцем голосування.

Уряд Венесуели вирішив відкликати весь дипломатичний персонал з Аргентини, Домініканської Республіки, Коста-Ріки, Панами, Перу, Уругваю і Чилі та вимагає негайного виведення представників цих країн зі своєї території.

Згодом міністр закордонних справ Венесуели Іван Гіль заявив, що Каракас розриває дипломатичні відносини з Перу у відповідь на те, що Перу визнало опозиціонера Едмундо Гонсалеса обраним президентом Венесуели.

На початок