Місцева влада Славути не може утилізувати небезпечні хімікати, які заважають жити людям

Місцева влада Славути не може утилізувати небезпечні хімікати, які заважають жити людям

Місцева влада Славути не може утилізувати небезпечні хімікати, які заважають жити людям
Фото: Суспільне Поділля

Місцева влада Славути самостійно вирішити питання утилізації 45 тонн хімічних відходів, які зберігаються у неналежному приміщені, не може. Про це Суспільному розповів Славутський міський голова Василь Сидор.

За його словами, на території міста немає структур, які перероблюють такі хімікати. Додає, цю проблему можна вирішити тільки на державному рівні.

Як живеться людям поблизу закинутого складу з хіміками

Поблизу складу, в якому під дірявим дахом, зберігають хімікати, розташовані людські помешкання. Фото: Суспільне Поділля
Поблизу складу, в якому під дірявим дахом, зберігають хімікати, розташовані людські помешкання. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Поблизу складу, в якому під дірявим дахом, зберігають хімікати, розташоване помешкання Степана Гончарука. Чоловік каже, запах пестицидів відчутний.

"Хлопці там ремонтували пів складу, пів складу цих хімікатів забрали. Смердить так, що увечері, як тиха погода, то на вулицю не можливо вийти", - говорить чоловік.

Анна Мирончук сусідка Степана Гончарука. У хронічному захворюванні дихальних шляхів її 4-річного сина Андрія звинувачує розташування поряд складу з хімікатами.

"Не можливо вікна відчинити. Діти хворіють, кашляють постійно", - каже жителька села.

Що робить місцева влада

Фото: Суспільне Поділля
Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Оскільки, завод "Лотос" був державним, то і утилізація має відбуватися за державні гроші, каже заступниця Славутського міського голови Тетяна Солоха.

"Чекаємо поки держава виділить кошти на утилізацію", - говорить Тетяна Солоха.

Додає, міська рада готова до співфінансування на рівні п'яти відсотків від загальної суми витрат на утилізацію відходів.

Як вирішити проблему

45 тонн зберігаються у складі з дірявим дахом. Фото: Суспільне Поділля
45 тонн зберігаються у складі з дірявим дахом. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Умови зберігання пестицидів на території колишнього заводу "Лотос" у Славуті перевірили працівники держекоінспекції області. За словами начальника Андрія Мартинова, виявили порушення в утримані хімічних речовин. 45 тонн зберігалися у складі з дірявим дахом.

"Є два шляхи вирішення цієї проблеми. По-перше, внесений припис забезпечити належне зберігання. Тобто Славутська міська рада має віднайти приміщення, яке відповідно обладнане. Тобто з бетонним покриттям. Надалі вони мають бути передані на утилізацію. Можливо за кошти місцевого фонду охорони навколишнього середовища, розпорядником якого є Славутська міська рада, або обласного фонду охорони навколишнього середовища, розпорядником якого є Хмельницька обласна рада", - говорить Андрій Мартинов.

Що відомо

  • Посадовця Славутської міської ради притягнули до адміністративної відповідальності за неналежне зберігання хімічних засобів. Зберігалися хімікати у приміщені де частково відсутня покрівля та вхідні двері.
  • На території ліквідованого підприємства ЗАТ Завод "Лотос", у неналежному вигляді зберігається понад 45 тонн хімікатів непридатних для використання.
  • Відсутність частини покрівлі та вхідних дверей призводить до потрапляння атмосферних опадів та відкриває вільний доступ до хімічних засобів захисту рослин, всупереч пунктові "з" статті 21 Закону України.
На початок