На початку серпня Федеральне бюро розслідувань США провело обшуки у будинках двох американців, які мають зв’язки з російськими державними медіа.
Про це повідомляє Reuters.
Серед об’єктів обшуків були будинок у Делмарі, штат Нью-Йорк, пов'язаний зі Скоттом Ріттером — колишнім інспектором ООН з озброєнь і критиком зовнішньої політики США
А також будинок у Вірджинії, пов'язаний з Дмитрієм Саймсом — радником передвиборчої кампанії Дональда Трампа у 2016 році.
ФБР підтвердило, що провело "дозволені правоохоронні дії у певних місцях", проте не надало додаткових коментарів щодо деталей обшуків. Ця інформація з'явилася на тлі заяв розвідки США про те, що Росія залишається "основною загрозою" для американських виборів і використовує складний арсенал інструментів для підтримки одного з кандидатів та розпалювання внутрішніх розколів. Росія відкидає ці звинувачення.
Скотт Ріттер і Дмитрій Саймс окремо підтвердили обшуки у своїх заявах для медіа, але не надали додаткових коментарів. Ріттер заявив, що обшук його будинку стосувався підозр уряду США у порушенні Закону про реєстрацію іноземних агентів, який вимагає від американців розкривати свою політичну діяльність на користь іноземних урядів. Він відкинув ці звинувачення і заявив, що обшук був помстою за його критику зовнішньої політики США, зокрема щодо України.
Саймс, який веде щотижневе ток-шоу на російському державному телеканалі "Первый канал", заявив іншому державному ЗМІ, Sputnik, що обшук ФБР був "спробою залякати його, дискредитувати та завдати шкоди його здатності жити в США або навіть відвідувати країну".
За повідомленнями The New York Times, Міністерство юстиції США розпочало ширше кримінальне розслідування стосовно американців, які співпрацюють з російськими державними телемережами. Видання зазначає, що можуть бути проведені додаткові обшуки, а також можливі кримінальні звинувачення. Проте, на цей момент жодних офіційних звинувачень проти Саймса та Ріттера не було висунуто.
Ця ситуація виникла на тлі підвищеної уваги до потенційних загроз для виборчого процесу в США, що є частиною більш широкого зусилля з протидії впливу іноземних держав на внутрішню політику країни.