Підвищення податків, запропоноване Кабінетом міністрів України, може вплинути на готовність західних країн надавати допомогу Києву.
Про це заявив голова місії в Україні Гевін Грей під час дискусії Центру економічної стратегії (ЦЕС).
"Потреби у державних видатках залишаться значними у середньостроковій перспективі, і, отже, прогрес у прийнятті податкового пакета вплине на готовність донорів продовжувати підтримувати Україну", — сказав він.
Представник МВФ вважає, що це буде для них свідченням намагань держави набути більшої самодостатності і наголосив на необхідності "якогось збільшення податкових надходжень".
"На жаль, реальність ситуації така, тож є логіка в пропозиції, яку було висунуто урядом", - сказав Грей.
Голова місії МВФ також зазначив, що в Україні відбулися дуже жваві дебати щодо податкового пакета.
За його словами, підтримку міжнародних донорів, реструктуризацію комерційного боргу та підвищення податків варто розглядати як єдиний пакет націлений на результат — ефективно ліквідувати дефіцит фінансування.
У травні стало відомо, що міністерство фінансів працює над проєктом закону про підвищення податків, оскільки для підтримки воєнних потреб необхідно ще до 500 мільярдів гривень.
18 липня Кабінет міністрів України зареєстрував законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу". Серед іншого пропонує збільшити ставку військового збору до 5% та зобов'язати ФОПи третьої групи платити 1% збору.