Західна концепція "червоних ліній" щодо РФ розсипалася під Суджею: Зеленський про Курську операцію ЗСУ

Західна концепція "червоних ліній" щодо РФ розсипалася під Суджею: Зеленський про Курську операцію ЗСУ

Зеленський
Президент Володимир Зеленський виступає на нараді керівників закордонних дипломатичних установ України. Пресслужба президента

Наступ ЗСУ у Курській області спричинив "важливу ідеологічну зміну" — позбавив світ "ілюзорної концепції" так званих червоних ліній щодо Росії.

Про це президент Володимир Зеленський заявив на нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.

За його словами, українські воїни продовжують захисну операцію у визначених районах Курської області і на сьогодні контролюють більш ніж 1250 квадратних кілометрів території РФ та 92 населених пункти.

"Триває зміцнення наших позицій, стабілізація визначених районів і поповнення обмінного фонду для України. Загалом ця операція стала найбільшою нашою інвестицією у процес звільнення українців і українок із російського полону – ми вже здобули найбільшу кількість російських полонених за одну операцію, і це вагомий результат, і це одна з наших цілей. Зараз російське прикордоння навпроти Сумщини значною мірою очищене від присутності російської армії. І це також – серед цілей нашої операції", — сказав президент.

Зеленський зазначив, що ще кілька місяців тому багато хто у світі вважав би нереальними плани провести таку операцію як Курська, і заявляв би про "перетин нібито найчервонішої з усіх червоних ліній, які є в Росії".

Саме тому, за його словами, ніхто не знав про підготовку Курської операції.

"І тепер реальний успіх наших воїнів говорить сам за себе. Наш активний, превентивний захист є найефективнішою протидією російському терору та забезпеченням реального ускладнення ситуації для держави-агресора. А по-друге, ми зараз маємо надзвичайно важливу ідеологічну зміну, а саме: уся наївна, ілюзорна концепція "червоних ліній" щодо Росії, яка панувала в оцінках війни деякими партнерами, розсипалася цими днями десь під Суджею", — сказав президент.

Зеленський наголосив на важливості, щоб партнери були синхронними з Україною "в цій рішучості, і тоді в Росії не залишиться жодного іншого кроку, окрім справедливого миру".

Зеленський доручив дипломатам працювати з партнерами, щоб забезпечити рішення щодо:

  1. дозволу застосування далекобійної зброї для ударів углиб території РФ.
  2. розширення санкції, зокрема проти російської атомної галузі, банківського сектору та тіньового флоту, який допомагає транспортувати російські енергоносії.
  3. довгострокові домовленості з партнерами щодо військової, фінансової, політичної допомоги, підтримки спільних виробництв, зокрема ОПК України, а також залучення урядів та міжнародних організацій і компаній до відбудови в Україні.

Крім того, президент заявив про необхідність модернізувати державні інституції так, щоб вони відповідали "сучасному завданню єднання всіх українців навколо України, навколо захисту України, навколо зміцнення наших позицій у світі". Для цього планується відкриття нових консульств України за кордоном.

Також готується запуск нової інституції, яка "забезпечить достатню силу глобальної української єдності". Сферою її відповідальності будуть зв’язки й відносини з Україною мільйонів українців за кордоном та "захист наших спільних інтересів як нації".

П'ятим завданням Зеленський назвав підготовку до другого Саміту миру і щоб вій відбувся цього року.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок