США заперечили звинувачення в блокуванні дозволу для України щодо використання Storm Shadow — The Telegraph

США заперечили звинувачення в блокуванні дозволу для України щодо використання Storm Shadow — The Telegraph

ЗМІ

У Білому домі заперечили, що Сполучені Штати Америки (США) блокують запит Великої Британії на використання Україною далекобійних ракет Storm Shadow по території Росії. США не отримували офіційний запит від Британії на надання дозволу Україні.

Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на офіційного представника з адміністрації Джо Байдена.

За даними джерела, Білий дім не отримував офіційного запиту на дозвіл для України застосовувати далекобійні британські ракети Storm Shadow по російській території.

Раніше британське видання The Times з посиланням на джерело в уряді Великої Британії повідомило, що США понад місяць не відповідають на запит Великої Британії щодо дозволу Україні застосовувати ракети Storm Shadow по території Росії через побоювання адміністрації Байдена щодо ескалації війни в Україні.

The Telegraph пише, що Британський прем'єр Кір Стармер нині перебуває під новим тиском, щоб зняти обмеження на використання Україною ракет Storm Shadow, після того, як Володимир Зеленський заявив, що підтримка Великої Британії ''сповільнюється''.

Український президент поскаржився, що британська допомога Києву почала зменшуватися після того, як українські війська продовжили вторгнення в Курську область Росії, пише видання.

Використовувати ракети Storm Shadow на території Росії Україна може зі згоди Великої Британії та Франції, які їх спільно розробили, а також Сполучених Штатів. Британський прем'єр Страмер підтримав заборону консерваторів на використання британських далекобійних ракет Storm Shadow для нанесення ударів по цілям у глибині Росії через побоювання, що це може призвести до ескалації з Москвою, яка має ядерну зброю.

Що відомо про крилаті ракети Storm Shadow

Storm Shadow або SCALP — це крилата ракета великої дальності зі стелс-можливостями, спільно розроблена Великою Британією та Францією, яка зазвичай запускається з повітря. Ракета має польотну масу до 1300 кг, а маса бойової частини – 450 кг. Заявлена дальність пуску складає понад 250 км в експортному варіанті, і до 560 км — для армії Франції та Британії.

Політ ракети до цілі відбувається на висоті 30-40 м з максимальною швидкістю до 1000 км/год в залежності від висоти польоту.

Ракета має дворівневу бойову частину. Спочатку перший кумулятивний заряд пробиває броню, бетон або землю, а потім основний заряд проникає всередину цілі, щоб завдати максимального ураження.

Storm Shadow призначена для знищення важливих стаціонарних цілей, які добре захищені засобами протиповітряної оборони. Може використовуватися в будь-який час доби, складних метеоумовах та при застосуванні противником засобів радіоелектронної протидії.

Ракети Storm Shadow можуть бути встановлені на українських винищувачах радянського виробництва і мають радіус дії, щоб завдати ударів углиб окупованих Росією територій України.

Як зазначає портал Defence Express, бойова частина Storm Shadow важить 450 кг, що удвічі більше ніж в ATACMS. Крім того, літак із крилатою ракетою повітряного базування має значно більшу мобільність, ніж будь-який наземний тактичний ракетний комплекс.

На початок