"Я б не здивувався, якби у мене в кабінеті знайшли гроші", - голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет

"Я б не здивувався, якби у мене в кабінеті знайшли гроші", - голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет

"Я б не здивувався, якби у мене в кабінеті знайшли гроші", - голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет Фото: Суспільне.

Рівно за рік роботи на посаді голови Хмельницької обласної адміністрації Дмитра Габінета звільнили. Як каже він сам, причини звільнення в Офісі президента України йому не повідомили.

Про це сказав на останній за свою роботу на посаді голови ОДА пресконференції Дмитро Габінет.

За словами Дмитра Габінета, відпрацьовувати належні за законом два тижні він не буде.

«Я не жалкую про жодне рішення. Я жалкую про плани, які не вдалося реалізувати», - каже Дмитро Габінет.

За його словами, його викликали до Офісу президента у вівторок, 17 листопада.

«Там мені повідомили, що прийняте рішення про моє звільнення. Чому? Мені не пояснили. Запитав, чи є претензії до моєї роботи? Сказали – ні, показники нормальні. Тоді чому звільняєте? Кажуть, не можемо сказати», - розповів про візит до Офісу президента Дмитро Габінет.

Звільняється Дмитро Габінет з посади в понеділок. Додає: написав би заяву на звільнення сьогодні, 20 листопада, та хотів прозвітувати про свою роботу перед жителями Хмельниччини. На запитання, чому так швидко, відповідає: «Я б не здивувався, якби в мене в кабінеті знайшли гроші, і тут був би спецназ».

Що робитиме далі та де працюватиме голова Хмельницької ОДА поки не знає.

«Буду жити щасливо. Проситися нікуди не збираюся. Нічого мені не пропонували, ніхто не телефонував. Так з кадрами не вчиняють», - додає він.

У годинному звіті про роботу на посаді протягом року, Дмитро Габінет говорить про здобутки й упущення. Починає з «Великого будівництва».

«Хмельницька область за цією програмою освоїла 216 мільйонів гривень. Здано в експлуатацію 23 об`єкти - закінчили будівництво п’яти шкіл, п’яти спортивних об’єктів, п’яти дошкільних закладів», - розповідає очільник області.

Доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин ХНУ Микола Олійник називає програму президента «Велике будівництво» політтехнологією перед місцевими виборами.

«Це дуже гарна піаракція. Проекту як такого немає. Продовжується будівництво, дуже потрібне, але з абсолютно непотрібною тріскотнею довкола цієї роботи. Крім того, до грошей, які передбачені були в бюджеті, в дорожньому фонді, добавили ще велику суму з…корона вірусного фонду. І в результаті з`явився страшний чорний жарт «асфальтолікування», - каже Микола Олійник.

Щодо будівництва й ремонту доріг місцевого та державного значення, Дмитро Габінет похвалився, що у Хмельницькій області за цей рік збудовано стільки, скільки давно не будували. Одне, що трішечки забуксувало, ділянка на Вінницю. «Із запізненням, але й вона будується. Наступного року цю ділянку завершать», - каже він.

Також Дмитро Габінет до своїх досягнень зараховує побудову 21 амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селах та закупівлю для них обладнання й 60 автомобілів.

«Проводилася правильна робота з підрядниками, тому вдалося заощадити кошти. А це плюс 13 автомобілей для амбулаторій», - хвалиться Габінет.

А от з підтримкою дрібного й середнього бізнесу в агропромисловому комплексі не склалося, каже голова ОДА, бо завадив карантин. Хоча, розповідає, бюджет виконали й навіть перевиконали. А ще створили 700 нових робочих місць, перепрофілювали медичні заклади для надання допомоги ковідним хворим.

Голова громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» Альона Береза, яка моніторила закупівлі медзакладів за час карантину, каже: «Ми робили великий моніторинг не тільки лікарень, а й інших медзакладів і департаменту, і виникло багато запитань. Чому придбали за кошти обласного бюджету тільки засоби індивідуального захисту, адже про необхідність кисню говорилося ще з квітня. Постійно запитували - чому, чому не закупляється? На жаль, пріоритетність була інша. А як ми бачимо, це найнеобхідніше й зараз».

Дмитро Габінет розповідає: закупляли ліки й обладнання втричі дешевше, ніж в інших областях. А перевірити окремі медзаклади йому не вдалося.

Народний депутат IV скликання, юрист Віталій Олуйко каже - введений на початку здобуття Україною незалежності інститут представника президента в області був тимчасовим і закінчив свою місію. За його словами, зараз, коли децентралізація наближається до завершення і буде проведена остаточна реформа адміністративно-територіального устрою, посада голови ОДА буде ліквідована.

«І це природно. Уся влада буде сконцентрована в ОТГ та обласній раді, які матимуть свій виконавчий комітет. Натомість на території області будуть префекти з контрольно-наглядовими функціями. Тому, я б сьогодні не переоцінював значимість голів ОДА. Вони повинні завершити процес децентралізації і …передати владу», - каже Віталій Олуйко.

Дмитро Габінет наостанок пресконференції представив команду, з якою працював на посаді, подякувавши кожному за роботу. Сказав, що ймовірного свого наступника на посаді голови ОДА знає особисто, хоч і познайомився з ним нещодавно. Йому його представили, як корисну для області людину із «зв’язками в Офісі президента». Але до подальшої роботи наступника побажань не висловив.

На засіданні Кабміну 18 листопада погодили звільнення Дмитра Габінета з посади голови Хмельницької облдержадміністрації. Також Уряд погодив кандидатуру нового керівника Хмельницької ОДА – кам’янчанина Сергія Гамалія, який є власником підприємства, що займається транспортним та ресторанним бізнесом. Коментувати кореспондентам Суспільного своє призначення Сергій Гамалій відмовився, відтермінувавши розмову до офіційного розпорядження президента.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди