На Запоріжжі незаконно надрукували бюлетені для другого туру виборів у Бердянську

На Запоріжжі незаконно надрукували бюлетені для другого туру виборів у Бердянську

На Запоріжжі незаконно надрукували бюлетені для другого туру виборів у Бердянську
Фото - УНІАН

90 000 бюлетенів незаконно друкували у Більмаку для другого туру виборів міського голови у Бердянську. Перешкодили цьому місцеві громадські активісти.

Бердянськ – єдине місто у Запорізькій області, де міського голову обиратимуть під час другого туру. За 4 дні до виборів до громадської організації "Військово-патріотичне об'єднання учасників бойових дій у місті Бердянську "САРМАТ" звернулися члени місцевої територіальної виборчої комісії з повідомленням про незаконне виготовлення та друк 90 000 бюлетенів. Зокрема, розповіли, що двоє членів міської територіальної виборчої комісії поїхали до Більмацької селищної об'єднаної територіальної громади та замовили друк.

Представник ГО "САРМАТ" Андрій Маджаров каже, що 18 листопада він і члени організації приїхали до Більмака, де вже були два члени комісії, які приїхали забирати бюлетені.

"Я суб’єктивно розумію, що це для того, щоб сфальсифікувати в пріоритеті 2 тур по мерським виборам. Була поліція, яка зареєструвала декілька ЄРДРівВнесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань - ред., завела кримінальні справи про те, що незаконно друкували бюлетені. Заведена також кримінальна справа по праву підпису на договір між Бердянським ТВК та Більмацькою друкарнею мала тільки голова комісії", - каже Андрій Маджаров.

На Запоріжжі незаконно надрукували бюлетені для другого туру виборів у Бердянську

Т.в.о. начальника відділу комунікацій ГУНП в Запорізькій області Вікторія Тлустова повідомила, що 18 листопада до Бердянського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Запорізькій області надійшло повідомлення з приводу неправомірних дій виконувачки обов’язків голови Бердянської міської ТВК. За цим фактом розпочате досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого статтею 356 ККУ. Тривають слідчі розшукові дії, спрямовані на з’ясування всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.

19 листопада за повторний друк бюлетенів Бердянська міська територіальна виборча комісія проголосувала повним складом, як це має бути згідно з Законом. За словами Таїсії Мельниченко - координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА - нові бюлетені за замовленням виготовила запорізька друкарня "Кераміст". Наразі їх доправили до Бердянська. Виготовлені у Більмаку бюлетені знаходяться під охороною поліції.

Нагадаємо, перший тур виборів відбувся у Бердянську 25 жовтня. У ньому з результатом 34,7% і 30, 15% відповідно опонентів випередили кандидат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Олександр Свідло та кандидат від партії "За майбутнє" Валерій Баранов. Вони братимуть участь у другому турі виборів Бердянського міського голови, що відбудеться 22 листопада. Спостерігатиме за перебігом голосування громадянська мережа ОПОРА.

На початок