До служби 112 надійшло понад 2,5 млн викликів, 17 тисяч з них — жестовою мовою

До служби 112 надійшло понад 2,5 млн викликів, 17 тисяч з них — жестовою мовою

до Служби 112 надійшло вже понад 2,5 млн викликів
Працівники єдиної лінії екстреної допомоги 112. Олена Зеленська/Telegram

Перша леді України Олена Зеленська повідомила, що від початку роботи єдиної системи екстреної допомоги 112 з липня 2023 року вже надійшло понад 2,5 мільйона викликів. 17 тисяч людей звернулися до перекладача жестової мови.

Про це Зеленська написала в Telegram.

Вона повідомила, що до Служби 112 за весь час роботи серед 2,5 мільйона викликів були й запити від іноземців. Оператори в Києві та Львові володіють англійською, польською, чеською та румунською мовами.

Зеленська звернула увагу на потребу безбар'єрності для служби допомоги — щоби про допомогу могли попросити люди з порушеннями мовлення та слуху. За час роботи служби на робоче місце перекладача жестової мови надійшло понад 17 тисяч звернень.

"І хоча більшість із них насправді не були екстреними, сам факт можливості опрацювати такі заявки надзвичайно багато важить у контексті суспільної безбар’єрності", — каже перша леді.

У березні цього року Міністерство внутрішніх справ, яке координує службу 112, наголошувало, що на лінію 112 можуть звертатися і люди з порушеннями слуху чи мовлення. Вони спілкуватимуться по відеозв’язку з операторами, які володіють жестовою мовою. Для цього необхідно відправити СМС на той самий номер — 112.

7 липня МВС України завершило впровадження у Києві єдиного номера виклику екстрених служб 112. 27 вересня Служба 112 повноцінно запрацювала у Київській області. За цим номером можна одночасно викликати пожежників, поліцію, "швидку" та аварійну службу газу. В усіх областях України служба запрацює до кінця 2024 року, обіцяв міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

На початок