ООН просить РФ забезпечити доступ до прикордонних районів Курської, Бєлгородської та Брянської областей

ООН просить РФ забезпечити доступ до прикордонних районів Курської, Бєлгородської та Брянської областей

ООН просить РФ забезпечити доступ до прикордонних районів Курської і ще 2 областей
Комітет з прав людини ООН. Reuters

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) звернулося до російської влади з проханням надати доступ до прикордонних районів Бєлгородської, Брянської та Курської областей РФ.

Про це йдеться у заяві представниці УВКПЛ Елізабет Тросселл в електронному листі агентству AFP, передає ВВС.

“Управління надіслало запит російській владі з проханням полегшити доступ до районів Російської Федерації, які постраждали від бойових дій, включно з Бєлгородською, Брянською та Курською областями, згідно з нашим мандатом із моніторингу та оцінки дотримання прав людини”, — зазначила Тросселл.

Зазначається, що запит надіслали в середу, 14 серпня.

Представник Росії при ООН у Женеві Геннадій Гатілов у четвер, 15 серпня, заявив, що російська сторона отримала запит на відвідування делегацією ООН трьох областей. За його словами, “звернення передали в МЗС Росії”.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок