У Новій Зеландії благодійники виявили, що в їхніх цукерках є наркотики. Місія вже співпрацює з поліцією

У Новій Зеландії благодійники виявили, що в їхніх цукерках є наркотики. Місія вже співпрацює з поліцією

У Нової Зеландії виявили метамфетамін в ананасових льодяниках
Льодяник Rinda, в якому новозеландська благодійна місія виявила наркотик метамфетамін, 13 серпня 2024 року. New Zealand Drug Foundation

Новозеландська благодійна організація, яка роздає їжу нужденним, 13 серпня після скарг громадян виявила, що в її ананасових цукерках є метамфетамін. Поліція припускає, що вони потрапили внаслідок злочинів зі збуту наркотиків.

Про це йдеться в заяві Оклендської міської місії Te Tāpui Atawhai та пише Новозеландський фонд боротьби з наркотиками.

Як зазначає місія, метамфетамін виявили в ананасових льодяниках Rinda, які передали в продуктових посилках.

Цукерки були в запечатаній упаковці. Місія стверджує, що приймає лише продукти харчування промислового виробництва, і "льодяники виглядали саме так, коли їх купували".

Одна людина, яка отримала продуктовий набір з цукерками, сказала місії, що вони "смішні на смак". Тоді льодяники, які ще не роздали, вирішили протестувати. Їх узяв на експертизу Новозеландський фонд боротьби з наркотиками та виявив у них потенційно смертельний рівень метамфетаміну.

Виконавча директорка фонду Сара Хелм заявила, що один льодяник містив приблизно 3 г метамфетаміну: "Звичайна доза становить від 10 до 25 мг, тому цей льодяник містив до 300 доз. Вживання такої кількості метамфетаміну є надзвичайно небезпечним і може призвести до смерті".

Оклендська місія зв'язалася з людьми, які могли отримати пакунки з цими цукерками. Також вона розклеїла оголошення про виявлення наркотиків. Також благодійники налагодили співпрацю з правоохоронцями Нової Зеландії в цій справі.

"Наш безпосередній пріоритет — безпека людей, яким ми допомагаємо. З часом ми проведемо внутрішнє розслідування, щоб зрозуміти, чи можна покращити наші процеси. Сказати, що ми спустошені — це нічого не сказати", — додають у БО.

Як пише Reuters, поліція вважає, що цукерки — частина міжнародної операції з торгівлі наркотиками.

На початок