"Кожна збірна, яка приїде до Києва, вона вже робить подвиг". Дерюгіна - про ЧЄ-2020 із гімнастики

"Кожна збірна, яка приїде до Києва, вона вже робить подвиг". Дерюгіна - про ЧЄ-2020 із гімнастики

Ексклюзивно
"Кожна збірна, яка приїде до Києва, вона вже робить подвиг". Дерюгіна - про ЧЄ-2020 із гімнастики ukraine-rg.com.ua

Президентка федерації художньої гімнастики України про чемпіонат Європи-2020 у Києві.

Автор: Єгор Джулай

Київ прийме чемпіонат Європи-2020 з художньої гімнастики. Ці змагання мали пройти ще в травні, однак були перенесені через карантин. Нова дата проведення турніру - 26-29 листопада 2020 року.

За оригінальним планом, Євро-2020 мало бути відбірковим турніром на Олімпіаду-2020, однак через пандемію коронавірусу та відмову від участі у змаганнях кількох збірних, чемпіонат Європи у Києві не буде кваліфікаційним до Токіо.

За тиждень до початку турніру Суспільне Спорт поспілкувалося з Іриною Дерюгіною, президенткою федерації художньої гімнастики України, про підготовку до турніру та готовність українок.

"Рік був дуже важкий для всього світу. Тому проведення чемпіонату Європи – це величезна подія для художньої гімнастики. Це етап підготовки до Олімпіади в Токіо, а також нарешті спортсмени вмикаються в роботу. Адже все що відбувалося впродовж року – справжня трагедія для нас", - заявила Дерюгіна.

Президентка федерації гімнастики України розповіла, що складність в організації полягала в бюрократії та в тому, що всі боялися проводити змагання через COVID-19.

"Через це нині все дуже складно рухається. Дуже важко просувалася організаційна робота, бо частково Міністерство молоді та спорту не приймало документи, які має Міжнародна федерація гімнастики. А змагання мали відбутися у травні, а потім їх перенесли. І це все було дуже важко. Хороше проведення Кубку Дерюгіної трохи усіх заспокоїло. Всі зрозуміло, що це можна робити спокійно і немає небезпеки для життя. Тому вся підготовка континентальної першості вже пішла трохи легше", - зазначила Ірина Дерюгіна.

За словами Ірини Дерюгіної, цей турнір буде чи не першим за останній рік, тому говорити про фаворитів чи аутсайдерів заздалегідь не можна.

"Я вважаю, що неправильно говорити про конкуренцію чи фаворитів. Адже кожна збірна, яка приїде до Києва, вона вже робить подвиг. Це подвиг, бо кожна країна розуміє, що це важливо для її гімнасток, для підготовки і для того, щоб зберегти свою команду. Звичайно, вони всі оцінюють складнощі та певні моменти, але повірте, що кожна спортсменка, тренер та країна робить максимум. Як воно вийде, сьогодні важко говорити, бо ніхто не бачив одне одного майже рік. До нас лише збірна Білорусі та Ізраїлю приїжджали. Ми їх бачили. Щось ми бачили онлайн, але це абсолютно різні речі. Діти будуть відчувати напругу та стрес, тому це все внесе свої корективи. Потрібно, щоб усі вистояли та виступили. А там вже як буде, то так і буде".

На турнірі всім учасникам робитимуть ПЛР-тести на коронавірус, однак труднощі виникли з отриманням коштів на придбання цих тестів.

"ПЛР-тести на COVID-19 – це норма, яка прописана Міжнародною федерацією та нашою країною. Це все робитиметься. Були інші проблеми, через процедуру. Адже люди готувалися до цієї події впродовж багатьох років. Ми мали пройти процедуру, через систему Прозорро. Але наше Міністерство молоді та спорту влаштувало бардак – відправило кошти до "Палацу спорту" і цим створили колапс. Це створило невизначеність та неорганізованість. Вони тим самими продемонстрували, що не визнають документи Міжнародної федерації гімнастики. Це забрало дуже багато часу та сил. Воно ще у чомусь вилізе", - заявила Дерюгіна.

Ірина Дерюгіна розповіла, що наразі всі українські гімнастки належним чином готуються до чемпіонату Європи, але збірна підходить до турніру не без втрат.

"У нас практично всі дівчата працюють над новими програмами. Адже дуже багато працювали творчо впродовж року. Груповички не виступали на жодному міжнародному старті, бо їх не було. Брали лише участь в Кубку Дерюгіної. Ми робимо максимум, який можемо. Всі працюють і дуже стараються. У травні, як тільки були перенесені Олімпійські ігри, в нас декілька дівчат залишили команду. Це був великий стрес, але з іншого боку, все що не робиться, то на краще. Зараз всі дівчата з гарним настроєм і віримо в них", - додала президентка ФГУ.

Що відомо

  • Україна вдруге в історії прийме чемпіонат Європи з художньої гімнастики. Уперше це трапилося у 2004 році.
  • Євро-2020 з художньої гімнастики в Києві точно пропустять збірні Росії, Італії, Польщі, у групових змаганнях не виступатиме Болгарія.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТенісГімнастика