Транзит газу через Україну європейським замовникам відбувається у штатному режимі попри наступ у Курській області РФ і бої біля міста Суджа, де розташована газовимірювальна станція — єдина точка, через яку газ з РФ надходить до Європи транзитом через Україну.
Про це Суспільному повідомили у ТОВ "Оператор ГТС України".
"Транспортування газу європейським замовникам відбувається в штатному режимі, без змін. Номінації підтверджені, фізичний потік газу зберігається", — повідомили у компанії.
Видання The Washington Post 8 серпня із посиланням на анонімного радника Президента Володимира Зеленського повідомило, що газовимірювальна станція "Суджа" перебуває під контролем України.
За даними Bloomberg, ціни на природний газ в Європі наблизився до найвищих показників цього року через побоювання щодо можливих перебоїв у постачанні російського палива на тлі повідомлень про бої у Курській області РФ.
Напередодні базові ф'ючерси коливалися на рівні 38 євро за Мегават/годину після початку інтенсивних бойових дій в Курській області РФ.
Російський експортер ПАТ "Газпром" заявив, що в четвер транзит через пункт прийому "Суджа" був встановлений на рівні 37,3 мільйона кубометрів на добу, що трохи нижче звичайного показника 42 мільйонів кубометрів.
8 серпня Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови запровадила режим тривоги в газовому секторі через можливі перебої в поставках газу, пов’язані з воєнними діями в районі Курська. Таке рішення ухвалили після звернення Міністерства енергетики Молдови.
Бої у Курській області РФ
Міноборони РФ ввечері 6 серпня підтвердило, що у Курській області Росії тривають бої. Туди висунулися резерви російських військ. Там заявили, що близько 8 ранку за московським часом до трьохсот українських військових при підтримці 11 танків та понад 20 ББМ атакували позиції підрозділів прикриття держкордону РФ.
Це, зазначили у Міноборони Росії, сталося в районі населених пунктів Миколаєво-Дар'їно та Олешня Курської області, які примикають до російсько-українського кордону.
У МО РФ стверджують, що до цього причетні військові 22-ї механізованої бригади ЗСУ. Суспільне звернулося за коментарем до пресслужби цієї бригади. Там заявили, що нині ситуацію не коментують. Також цього не роблять у Генштабі ЗСУ.
Раніше джерело NV у ГУР МО повідомило, що до "прориву" в Курській області Росії точно не залучені бійці Російського добровольчого корпусу (РДК).
Очільник Кремля 7 серпня відреагував на "прорив" у Курській області РФ. Він зібрав нараду з російським урядом та звинуватив Україну у "провокації".
Як повідомляє росЗМІ "РИА Новости", під час зустрічі очільника Кремля Володимира Путіна з керівниками силових відомств Росії начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов доповів, що о 05:30 6 серпня до 1000 військових ЗСУ "перейшли в наступ з метою захоплення ділянки території Суджанського району Курської області". Він заявив, що "операція буде завершена розгромом противника і виходом на державний кордон".
Виконувач обов’язків губернатора Курської області РФ Олексій Смірнов написав у Telegram, що вночі повідомив Путіну про оперативну обстановку. Очільник Кремля, мовляв, "тримає ситуацію на особистому контролі". Також Смірнов заявив, що з прикордонних територій вивозять людей.
У Міноборони Росії повідомили про бої у районах Курській області, які безпосередньо примикають до російсько-українського кордону. А ще додали, що "не допущено просування противника вглиб території Російської Федерації".
Речниця МЗС Росії Марія Захарова тим часом заявила, що українські військові атакою на Курську область "спробували посіяти паніку серед жителів регіону". Також вона закликала відреагувати на події міжнародну спільноту.
На події у Курській області РФ відреагували у США. Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Сполучені Штати Америки спілкуються з Україною щодо ситуації у Курській області Росії. Він додав, що немає нічого незвичайного в тому, що "українці не повідомляють нас про свою точну тактику до того, як вони її реалізують".