ФІФА розробляє напівавтоматичну технологію, яка розпізнаватиме офсайд

ФІФА розробляє напівавтоматичну технологію, яка розпізнаватиме офсайд

ФІФА розробляє напівавтоматичну технологію, яка розпізнаватиме офсайд АР

Розробку планують завершили у 2021-му році.

ФІФА продовжує випробування напівавтоматичної технології VAR-офсайд, заснованої на штучному інтелекті, з метою прискорити процес розпізнавання положення поза грою і зробити його більш точним. Про це повідомляє ESPN.

Зараз відомо, що три виробника цієї технології перейдуть до наступного етапу розробки в 2021-му році. ФІФА сподівається, що її можна буде повністю задіяти до 2022-го року та використовувати на чемпіонаті світу в Катарі.

Читайте також: Швейцарія - Україна: як розгорталися події та реакції обох сторін. Як це було, онлайн дня

Шведська компанія "ChyronHego" очолює розробку своєї системи оптичного стеження, яка буде спрямована на точне відстеження як гравців, так і положення м'яча.

Хоча технологія буде надавати зображення, VAR все одно визначатиме, чи правильно арбітри проаналізували ситуацію з гравцем, який перебував у положенні поза грою.

"Мета полягає в тому, щоб розробити допоміжний інструмент, аналогічний технології визначення лінії воріт, щоб зрозуміти, чи повністю м'яч перетнув лінію. Це буде не для прийняття рішення, а для того, щоб миттєво надавати докази суддям щодо наявності офсайду", - сказав Йоханнес Хольцмюллер, директор FIFA з футбольних технологій та інновацій.

Читайте також: 0:6. Німеччина зазнала найбільшої поразки в офіційних матчах за 66 років

Перші офлайн-тести з технологією відстеження кінцівок футболістів і автоматичного визначення положення м'яча були проведені на Клубному чемпіонаті світу з футболу 2019 року. Рішення для підвищення точності точки удару включають дані відстеження за допомогою сенсорної технології і передачі даних із систем камер, в той час як скелет гравця буде змодельовано з точністю до кінчиків бутсів гравця.

Потребу в цій технології пояснюють тим, що час, на прийняття рішення щодо офсайду, інколи, перевищує чотири хвилини.

Читайте також: "Гру з Україною неможливо провести в 2021-му році". Коментар глави футбольного союзу Швейцарії

Що відомо

  • Керівний орган світового футболу створив в 2019 році робочу групу передового досвіду в області інновацій, до якої увійшли представники 13 організаторів змагань із усього світу, з трьома основними цілями: напівавтоматична офсайд-технологія, малобюджетна система VAR для використання в лігах, які не можуть дозволити собі повну версія технології.
Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start