Федеральний суд США ухвалив, що Google порушила закон, монополізувавши пошук в Інтернеті та пов'язану з ним рекламу.
Про це повідомляє американська газета The Washington Post.
Суд визнав, що Google незаконно зловживав своєю владою на ринку, аби придушити конкуренцію в інтернет-пошуку. Це перша перемога для антимонопольних органів США, які подали кілька позовів щодо домінування компанії на ринку інтернет-пошуку та реклами онлайн.
Суддя Аміт П. Мехта у своєму рішенні постановив, що Міністерство юстиції мало рацію, заявивши, що Google порушила антимонопольне законодавство, уклавши обмежувальні контракти з Apple та іншими виробниками телефонів, які вимагали від них встановлення Google як пошукової системи за замовчуванням на смартфонах.
Компанія стверджувала в суді, що її домінування на пошуковому ринку було доказом переваги її пошукової системи над такими конкурентами, як Bing від Microsoft, а не результатом її ділових угод.
Google також стикається з антимонопольною перевіркою в інших країнах, зокрема в Європейському Союзі. У березні антимонопольні регулятори оголосили про розслідування щодо компанії відповідно до нового закону про цифрові ринки.
Справа щодо монополізації Google
Справу "США та інші проти Google" вперше порушили 2020 році під час адміністрації Трампа, а прокурори Департаменту юстиції адміністрації Байдена передали її до суду у вересні 2023 року, пише The Washington Post.
На дев’ятитижневому судовому процесі в будівлі в суді у Вашингтоні свідчили високопоставлені керівники галузі, зокрема, виконавчий директор Microsoft Сатья Наделла та керівники Apple Джон Джаннандреа та Едуардо К’ю.
Прокурори стверджували, що Google заблокував ринкову конкуренцію в пошукових системах, вимагаючи від виробників пристроїв, які хотіли використовувати популярну операційну систему Google Android, встановити пошук Google за замовчуванням. Google також платить Apple приблизно 19 мільярдів доларів на рік за підтримку пошуку Google як пошукової системи за замовчуванням на iPhone та інших пристроях Apple.