На світових ринках обвал через побоювання рецесії у США

На світових ринках обвал через побоювання рецесії у США

Трейдери на Волл Стріт, США
Трейдери на Волл Стріт, США, 10 серпня 2022 року. AP

У понеділок, 5 серпня, світові фондові ринки падають через посилення побоювань щодо рецесії у США. Десятки найбільших компаній світу втратили сотні мільярдів доларів.

Про це повідомляють АР, Bloomberg, Reuters.

Фондовий ринок у США 5 серпня відкрився в червоній зоні. Промисловий індекс Dow Jones Industrial AverageDow Jones Industrial Average — біржовий індекс цінних паперів (акцій) 30 найбільших американських підприємств, створений у 1896 році. Індекс був створений для зведення інформації по акціях індустріальних підприємств на американській біржі цінних паперів. знизився на 864 пункти, або 2,2%, а NasdaqІндекс Nasdaq Composite — це зведений індекс NASDAQ. До нього входить понад п'ять тисяч компаній (як американських, так і закордонних), що входять до лістингу NASDAQ. Акції будь-якої з них впливають на індекс пропорційно їхньої ринкової вартості. Розрахунок цього індексу розпочалися 5 лютого 1971 року з рівня 100. composite впав на 2,8%. S&P 500 S&P 500 — фондовий індекс, у кошик якого включено 500 акціонерних компаній США, що мають найбільшу капіталізацію. Список належить компанії Standard & Poor's і нею ж складається.впав на 3%, ставши найгіршим днем ​​за майже два роки.

На цьому тлі вартість акцій технологічних компаній Nvidia та Apple знизилася на 14% та 8% відповідно. Серед лідерів падіння також опинилися Microsoft та Citigroup.

За словами аналітиків, зниження вартості акцій Nvidia призведе до втрати близько 358 мільярдів доларів ринкової вартості компанії, тоді як падіння акцій Apple зменшить її ринкову вартість на 277 мільярдів доларів.

Європейські ринки

Широкий індекс акцій Європи STOXX 600STOXX Europe 600 є фондовим індексом акцій компаній великої, середньої та малої капіталізації з 17 європейських країн, розробленим STOXX Ltd. знизився на 2,1%, дещо відновившись від попередніх мінімумів. Британський FTSE Financial Times Stock Exchange 100 Index — британський фондовий індекс, що вираховується на основі котирувань акцій 100 найбільших за ринковою капіталізацією компаній на Лондонській фондовій біржі. Розраховується з 1984 року.100 впав на 2%, французький CAC40CAC 40 — головний фондовий індекс Франції, який розраховується на основі котирувань 40 найбільших за капіталізацією компаній на Паризькій біржі. Заснований в 1987 році. Є одним з головних складових пан-європейського індексу біржі Euronext. втратив 1,4%, а німецький DaxDAX — найважливіший фондовий індекс Німеччини. Індекс розраховується як середнє зважене за капіталізацією значення цін акцій найбільших акціонерних компаній Німеччини. впав на 1,8%.

На європейському ринку впали акції технологічних і напівпровідникових компаній. Індекс STOXX Tech знизився на 4,1%, що стало найгіршим показником серед секторних індексів.

Акції виробника обладнання для чіпів ASM International впали на 12%, хоча 2 серпня компанія вже втратила 13%. Акції найбільшої компанії ASML впали на 4%, BE Semiconductor і STMicroelectronic — приблизно на 5%.

Азійські ринки

Фондовий ринок Японії обвалився більш ніж на 12%, що стало найбільшим падінням з часів "чорного понеділка" 1987 року. 19 жовтня 1987 року під час глобального обвалу фондових ринків японський індекс Nikkei пережив падіння майже на 15%.

5 серпня на Токійській біржі Nikkei 225Nikkei 225 — один з найважливіших фондових індексів Японії. Індекс обчислюється як просте середнє арифметичне цін акцій 225 найбільших компаній першої секції Токійської фондової біржі. впав на 12,4%, або на 4451 пункт. 2 серпня він упав на 5,8%. За дві торгові сесії Nikkei на мінімумі втратив понад 18%: це найгірше дводенне падіння індексу за всю його історію, зазначає AP.

Тайванська біржа TaiexTAIEX — це індекс фондового ринку для компаній, які торгуються на Тайванській фондовій біржі. впала на 8,4%. Акції компаній, зокрема техногіганта TSMC, показали рекордне падіння — на 8,4%. При цьому основний індекс упав на 1807,21 пункту, що стало найгіршим одноденним падінням, і закрився на позначці 19 830,88 — на найнижчому рівні з 23 квітня.

Фондовий ринок Південної Кореї пережив найгіршу сесію з 2008 року, коли розбушувалася криза. Балансовий фондовий індекс KOSPIКорейський зведений індекс цін на акції або KOSPI — це індекс усіх звичайних акцій, якими торгують на Відділі фондового ринку (раніше Корейська фондова біржа) Корейської біржі. Це репрезентативний індекс фондового ринку Південної Кореї, аналогічний індексу S&P 500 у Сполучених Штатах. завершив торги падінням на 8,8%, що вперше з березня 2020 року. У результаті спрацював захисний механізм і торги зупинилися на 20 хвилин. Найбільші виробники чипів Samsung Electronics та SK Hynix втратили 10,3% та 9,9%.

Стамбульська фондова біржа оголосила про припинення торгів на фондовому ринку після того, як основний індекс знизився на 6,7%, пише Anadolu.

Що передувало обвалу фондових ринків

Причиною падіння світових фондових ринків став глобальний розпродаж акцій, який розпочався 2 серпня. Це спровокувало рішення Банку Японії підвищити ключову ставку з 0-0,1% до 0,25% — вдруге з початку року.

Ще одним із чинників падіння — побоювання рецесії в США, фази економічного циклу, під час якої відбувається загальне зниження економічної активності. Ще одним фактором вважають загострення конфлікту на Близькому Сході.

2 серпня міністерство праці США опублікувало звіт про рівень зайнятості, який показав зростання безробіття у США до 4,3%. У липні роботодавці США додали 114 тисяч робочих місць, що менше, ніж очікувані 175 тис. — 200 тис. робочих місць.

Аналітики Goldman Sachs оцінюють ймовірність рецесії у Сполучених Штатах протягом року 25%, JPMorgan – 50%.

На початок