У Полтаві сімейні лікарі приймають у 5 разів більше пацієнтів, ніж раніше

У Полтаві сімейні лікарі приймають у 5 разів більше пацієнтів, ніж раніше

У Полтаві сімейні лікарі приймають у 5 разів більше пацієнтів, ніж раніше Суспільне Полтава

Майже по сотні пацієнтів щоденно приймають сімейні лікарі у полтавських амбулаторіях. Через пандемію та сезонні застуди ця кількість зросла у п’ять разів. Таке навантаження у медиків почалося ще у вересні, каже керівник полтавського центру первинної допомоги №1 Віталій Павленко.

Без черг у коридорах, але із переповненою електронною чергою на прийом. Так нині працює полтавський центр сімейної медицини № 1. У цій амбулаторії зараз 6 лікарів.

«Такого розуміння, як лікар працює в одну зміну, немає. Лікарі працюють з надзвичайним перенавантаженням, і робочий час наших лікарів необмежений. Лікарі приходять на 8 годину на роботу та можуть піти навіть о 22 годині», − каже керівник центру сімейної медицини № 1 Віталій Павленко.

Прийом пацієнтів ведуть у дві зміни – пів дня у кабінетах, іще стільки ж у ізоляторі. За таким розкладом працює Олена Баля. Вона сімейна лікарка із 18-річним стажем.

Сімейна лікарка Олена БаляСуспільне Полтава

Сімейна лікарка Олена Баля

«До 30 хворих на лікарняному листі – тільки ті, хто з підозрою на COVID-19, плюс основний прийом 15 чоловік, як мінімум, і плюс ще телефонні дзвінки від тих пацієнтів, які хочуть поспілкуватись із сімейним лікарем, по 20-30 дзвінків в день за прийом», − розповідає сімейна лікарка Олена Баля.

Раніше лікарі за зміну приймали приблизно півтора десятки людей. Нині – уп’ятеро більше, каже керівник центру сімейної медицини Віталій Павленко.

Полтавський центр сімейної медицини № 1Суспільне Полтава

Полтавський центр сімейної медицини № 1

«Пацієнти звертаються по електронному запису, працюють три телефони в реєстратурі, і ми намагаємося дотриматися того, щоб скупчення людей в коридорі не було. А в основному, люди, які звернулися без запису напряму до реєстратури, у яких є підвищення температури та ознаки ГРВІ, які бажають не чекати, люди, в яких немає декларації з сімейним лікарем – вони звертаються в ізолятор та будуть оглянуті лікарем», − розповідає Віталій Павленко.

Звернень побільшало останні два місяці – через підвищення захворюваності на COVID-19 і через інші респіраторні інфекції, кажуть лікарі. По сто хворих на день зараз приймають медики центру сімейної медицини № 2.

Сімейна лікарка Ілона СвітловодськаСуспільне Полтава

Сімейна лікарка Ілона Світловодська

«У нашій амбулаторії 3 лікарі перебувають на лікарняних. Нас залишилось мало, один лікар може приймати за 3-4 лікарів пацієнтів. Окремо ми зв'язуємося з пацієнтами телефоном, з хворими на COVID-19, з якими ми спілкуємося та дізнаємося про стан здоров’я й продовжуємо далі їх лікувати», − розповідає сімейна лікарка Ілона Світловська.

Загалом у Полтаві сімейні лікарі приймають пацієнтів у 30 амбулаторіях.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди