Сенат США прийняв допінговий "Закон Родченкова". Тепер за допінг можна потрапити до в'язниці

Сенат США прийняв допінговий "Закон Родченкова". Тепер за допінг можна потрапити до в'язниці

Сенат США прийняв допінговий "Закон Родченкова". Тепер за допінг можна потрапити до в'язниці АР

Спортсменів, котрих "спіймають" на допінгу можуть оштрафувати на 1 млн доларів або ув'язнити.

Сенат США прийняв законопроект, що дає можливість залучати до відповідальності людей, які порушили антидопінгові правила на міжнародних змаганнях, в яких беруть участь спортсмени з Америки. Про це на своєму сайті повідомила USADA.

Що означає цей закон

Закон дає можливість уряду Штатів домагатися судового розгляду за участь в допінгових змовах на міжнародних змаганнях за участю американських спортсменів. Можливе покарання - тюремне ув'язнення до 10 років і штраф до $ 1 млн.

Він поширюватиметься не лише на американських, а й на іноземних тренерів, медиків і чиновників, причетних до змагань, на які заявлені атлети з США.

Читайте також: Україна обміняє "бронзу" чемпіонату світу-2011 в естафеті на "срібло" після дискваліфікації Устюгова

Закон названий на честь інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) Григорія Родченкова, який розповів про допінг схемою, яка, як він заявляє, функціонувала в Росії під час Олімпійських ігор 2014 року в Сочі.

У 2019 цей закон був схвалений Палатою представників США. Для вступу закону в силу його повинен підписати президент США протягом 10 днів.

Читайте також: CAS визнав Устюгова винним у порушенні антидопінгових правил. Росія втратила 3 олімпійські медалі

WADA піддавав законопроект критиці. В організації вважають, що він може підірвати міжнародну систему антидопінгового контролю через свою екстериторіальність. Представник американського антинаркотичного управління Ентоні Джонс у відповідь заявив, що віру в міжнародну систему антидопінгового контролю вже підірвала реакція WADA на допінгові скандали в Росії.

Що відомо

  • У травні 2016-го року Григорій Родченков перебрався із Росії до США, де зізнався в підміні результатів аналізів, які були взяті у російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор в Сочі 2014 року.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс