Рівненська ОПЗЖ програла останній суд за перерахунок голосів. Керівник сказав, що робитимуть

Рівненська ОПЗЖ програла останній суд за перерахунок голосів. Керівник сказав, що робитимуть

Ексклюзивно
Рівненська ОПЗЖ програла останній суд за перерахунок голосів. Керівник сказав, що робитимуть
на колажі М.Бузинарський/Facebook

"Опозиційна платформа – За життя" в Рівненській області остаточно не потрапляє у обласну раду. Для подолання прохідного бар'єру і здобуття трьох депутатських мандатів їм забракло всього одного голосу – офіційний результат у них 4,9997%. 16 листопада партія програла останній суд за перерахунок голосів.

Засідання відбулось у Львові – це 8-й апеляційний адміністративний суд. Туди партія звернулась після того, як програла суд у Рівному.

В ОПЗЖ наполягали, що тервиборчком при підрахунку неправильно порахував результати голосування на одній з дільниць і замість 27 голосів у протокол вписали 21.

У ОТВК можливість такої помилки виключили.

"Суд відмовив у задоволенні наших вимог, що і варто було б очікувати. Відмовив, бо вони вважають, що 24+3=21, оце я одне формулювання зрозумів. Наші подальші дії – продовжувати опозиційну діяльність не у складі депутатів, як ми і були", – сказав Суспільному після оголошення рішення керівник рівненського осередку ОПЗЖ Михайло Бузинарський.

Він додав, що наразі законні можливості добитись перерахунку голосів – вичерпані.

Що відомо

  • Із чотирьох новостворених районів ОПЗЖ потрапила тільки у Сарненську районну раду (3 депутата).
  • За результатами виборів в облраду потрапляє сім політичних партій: "Європейська Солідарність" – 18,869%, "Слуга Народу" – 15,696%, "За майбутнє" – 11,502%, ВО "Батьківщина" – 10,833%, "Сила і Честь" – 10,257%, ВО "Свобода" – 7,456%, "Радикальна партія Олега Ляшка" – 7,882%.
  • Не пройшли до облради ОПЗЖ – 4,999%, "Голос" – 4,843%, "Пропозиція" – 3,957%, "Аграрна партія" – 2,378% й "Наш край" – 1,372%. До Рівненської міської ради ОПЗЖ також не проходить, набравши 3,11%.
  • Співголовами партії "Опозиційна платформа – За життя" є Вадим Рабінович та Юрій Бойко, головою політради та головою стратегічної ради партії – Віктор Медведчук.
  • Партія "Сила і честь", набравши до Рівнеради 4,99% голосів, також через суд добивалась перерахунку. Однак, суд відмовив.
  • Восьмий апеляційний адміністративний суд відмовив в задоволенні скарги "Аграрної партії України". Політсила подала апеляцію після того, як добивалася через окружний адмінсуд перевиборів у Рівненську райраду, але їй в цьому відмовили.
На початок