У лікарнях Полтави не вистачає медичного персоналу

У лікарнях Полтави не вистачає медичного персоналу

У лікарнях Полтави не вистачає медичного персоналу Суспільне Полтава

Є вільні ліжка для пацієнтів, але бракує медичного персоналу. Така нині ситуація у двох закладах Полтави, які лікують хворих із коронавірусом, кажуть керівники лікарень. А в обласній інфекційній – місць для пацієнтів уже немає, розповіла лікарка Катерина Яременко.

Добу у третій полтавській лікарні, а потім близько 2 тижнів у п’ятій провела Наталя Порожняк. 64-річна полтавка у жовтні перехворіла на коронавірус. Каже, третя лікарня, куди її привезла «швидка», не була готова приймати пацієнтів.

Полтавка Наталя ПорожнякСуспільне Полтава

Полтавка Наталя Порожняк

«Поклали мене, почали по всіх поверхах водити, на неврології – місця немає, терапії – немає, хірургії – немає, людей купа й під кінець вечора мене поклали в їдальню, вісім чоловіків та я одна. Можете це уявити? Коронавірусні, з хірургії – усіх попереводили», − розповідає полтавка Наталя Порожняк.

Така ситуація склалася через значну кількість пацієнтів, каже керівник закладу Анатолій Рудич.

Директор 3-ї лікарні у Полтаві Анатолій РудичСуспільне Полтава

Директор 3-ї лікарні у Полтаві Анатолій Рудич

«Це такий період був у жовтні місяці, коли в нас було 168 хворих, – максимально. І тому не вистачало місць й так, це правда, лежали і в їдальні», − повідомив директор 3-ї лікарні у Полтаві Анатолій Рудич.

Наразі у лікарні ліжок для хворих із COVID-19 достатньо – вільні майже 80 із 170. Проте бракує персоналу.

Третя міська лікарня у ПолтавіСуспільне Полтава

Третя міська лікарня у Полтаві

«У реанімації на 10 пацієнтів 3 медсестри, а в звичайних відділеннях на 60 пацієнтів 4 медсестри. Справляються, але дуже важко За ці пів року 17 лікарів, 15 медсестер і 15 молодших медсестер звільнились», − розповів Анатолій Рудич.

Бракує персоналу і в 5 міській лікарні. Пацієнтів тут приймають у трьох відділеннях. У кожному щодня працює по 2 медсестри, 2 санітарки та чергові лікарі, каже директор закладу.

Директор 5-ї лікарні Полтави В’ячеслав ТоменкоСуспільне Полтава

Директор 5-ї лікарні Полтави В’ячеслав Томенко

«Лікарі не звільнилися ні один у нас. На початку пандемії йшли медсестри. Але вони йшли не через те, що боялися спілкування з пацієнтами, а через те, що основна частина була у групі ризику – це пенсіонери, гіпертоніки, працівники, які хворіють на цукровий діабет», − розповів директор 5-ї лікарні Полтави В’ячеслав Томенко.

У цій лікарні зайнято 65 ліжок із 80. А жодного пацієнта більше не можуть прийняти в обласній інфекційній.

5-та міська лікарня у ПолтавіСуспільне Полтава

5-та міська лікарня у Полтаві

«Зараз у нас перебуває на лікуванні 92 хворих на COVID–19, абсолютно всі ліжка заповнені. У реанімаційному відділенні заявляли 6 ліжок інтенсивної терапії. Зараз там перебуває 10 пацієнтів. Тобто, більше, ніж було заявлено.Нам лікарів не вистачає. На 92 пацієнта, якщо не брати до уваги пацієнтів із реанімаційного відділення, то у нас працює з хворими 4 лікаря, плюс працівники кафедри інфекційних хвороб, які допомагають вести деякі бокси та палати», − повідомила інфекціоніста обласної інфекційної лікарні Катерина Яременко.

Нагадаємо, на Полтавщині передбачено 34 лікарні, де мають приймати пацієнтів із коронавірусом.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди