Українець Олексій Новіков - найсильніша людина планети

Українець Олексій Новіков - найсильніша людина планети

Українець Олексій Новіков - найсильніша людина планети twitter.com/WorldsStrongest

Український стронгмен переміг на турнірі "Найсильніша людина планети".

Олексій Новіков став переможцем турніру "Найсильніша людина планети-2020". 24-річний українець - наймолодший переможець турніру за останні 36 років.

Для України - це друга перемога за весь час існування турніру. Уперше українцеві вдалося перемогти на World Strongest Man у 2004 році: тоді чемпіоном став Василь Вірастюк.

Для 24-річного Новікова виступ на WSM-2020 був другим у кар'єрі: у 2019 році він дебютував на змаганнях, але не зміг вийти у фінал. З другої спроби Олексій став чемпіоном.

Спершу Новіков пройшов груповий етап змагань, кваліфікувався у десятку найсильніших (у фінал). Уже безпосередньо у фіналі, який складався з шести вправ, українець виявився найстабільнішим учасником: не опустився жодного разу нижче п'ятого місця.

А в одній із дисциплін Новіков встановив світовий рекорд: у вправі з підняття штанги, українець зміг підняти 537,5 кг.

Загалом у фіналі Новіков набрав 47 очок. Найближчого конкурента він випередив на 3,5 очки.

World Strongest Man-2020: результати фіналу

  1. Олексій Новіков (Україна) - 47 очок
  2. Том Столтмен (Велика Британія) - 43.5 очки
  3. Жан-Франсуа Карон (Канада) - 42 очки

Що сказав Новіков після перемоги

""Це неймовірно. Ви повинні відчути це, а тоді зрозумієте. Я не можу описати свої емоції", - сказав Новіков у коментарі USA TODAY Sports.
"Я наймолодший чемпіон WSM і це тільки початок. Ще багато титулоів, перемог та поразок попереду, але вони роблять мене сильнішим. Великою мірою це для вас, мої дорогі українці. Дуже хочу додому. Титул повернувся", - написав Новіком у своєму Instagram.

Які габарити у Олексія Новікова

  • Ріст: 185 см
  • Вага: 135 кг

Що відомо

  • Новіков - перший українець, який змагався на турнірі World Strongest Man з 2011 року.
  • Майже всі змагання світового "стронгмену" були скасовані через пандемію, але "World Strongest Man-2020" таки провели, хоч і перенесли на шість місяців.
  • У вересні в боротьбі з Павлом Кордіякою Олексій Новіков втратив титул "Найсильнішого українця", яким володів 4 роки поспіль.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс