15 держав Азійсько-Тихоокеанського регіону підписали угоду про утворення зони вільної торгівлі в якій проживає 2,2 мільярда людей.
Про це повідомляє BBC.
Угоду під назвою "Регіональне, всебічне економічне партнерство" (RCEP) уклали на віртуальному саміті країн Південно-Східної Азії (Asean) у столиці В'єтнаму Ханої. Угоду підписали:
- Китай,
- В'єтнам,
- Сінґапур,
- Індонезія,
- Малайзія,
- Таїланд,
- Філіппіни,
- М'янма,
- Бруней,
- Лаос,
- Камбоджа,
- Японія,
- Австралія,
- Південна Корея
- Нова Зеландія.
Зона "всебічного економічного партнерства" (RCEP) охоплює територію, на якій проживає 2,2 мільярда людей, зосереджена третина виробничих потужностей планети та 29% світової торгівлі.
Наразі багато держав-підписантів угоди вже мають між собою домовленості про вільну торгівлю, але з певними обмеженнями. Очікується, що RCEP скасує ряд тарифів на імпорт та експорт продукції між країнами-членами впродовж наступних 20 років. Крім того, держави домовилися узгодити законодавство про інтелектуальну власність, телекомунікації, фінансові послуги, електронну комерцію та професійні послуги.
Економічні експерти вважають, що угода сприятиме економічній інтеграції в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та протидіятиме протекціоністським тенденціям. Крім того, цей договір називають великим геополітичним успіхом Китаю на тлі торгової війни із США.
Що відомо
- 27 жовтня Сполучені Штати Америки та Індія підписали військову угоду про обмін розвідувальною інформацією з супутників та постачання високотехнологічного обладнання.
- Китайська влада оголосила про запуск ініціативи глобальної кібербезпеки даних та закликає інші країни долучатися.
- Австралійські дослідники нарахували 380 таборів "перевиховання" представників мусульманського населення, побудованих владою КНР у Сіньцзнян-Уйгурії.