Гемілтон став 7-разовим чемпіоном Формули-1. Він зрівнявся з рекордом Шумахера

Гемілтон став 7-разовим чемпіоном Формули-1. Він зрівнявся з рекордом Шумахера AP Images

Льюїс виграв чемпіонство за три гонки до завершення сезону.

Британський гонщик Льюїс Гемілтон з команди Mercedes став чемпіоном Формули-1 сезону 2020 року. Він гарантував собі чемпіонсто після Гран-прі Туреччини: Гемілтон переміг, найближчий переслідувач завершив гонку без очок.

Для Гемілтона перемога в Туреччині стала десятою в сезоні (він не виграв лише чотири гонки) та 94-ю в кар'єрі.

У Туреччині Льюїсу довелося пробиратися на подіум з шостого стартового місця: попри складні погодні умови, британець зміг поступово піднятися на подіумні позиції, а тоді і на перше місце. На подіумі гонку також завершили Серхіо Перес (Racing Point) та Себастьян Феттель (Ferrari).

За три гонки до кінця сезону в активі Гемілтона 304 очка - це на 110 більше, ніж у Валлтері Боттаса, який йде на другому місці у загальному заліку. У третього Макса Ферстаппена - 170 очок.

Загальний залік Формули-1 сезону 2020 (після 14 Гран-прі)

1. Льюїс Гемілтон (Mercedes) - 304 очки
  2. Валлтері Боттас (Mercedes) - 194 очки
  3. Макс Ферстаппен (Red Bull) - 170 очок
  4. Серхіо Перес (Racing Point) - 100 очок
  5. Шарль Леклер (Ferrari) - 97 очок

Які Гран-прі виграв Гемілтон у 2020 році: Штирії, Угорщини, Великої Британії, Іспанії, Бельгії, Тоскани, Айфеля, Португалії, Емілії-Романьї та Туреччини.

Що сказав Гемілтон після гонки:

"У мене нема слів. Знаю, я часто кажу, що результати перебільшують мої найбільш сміливі мрії, але я все життя мрія про це. Це здавалося нереальним. Пригадую, як Міхаель Шумахер вигравав свої титули. Виграти навіть одне, два чи три чемпіонства - дуже складно. А сім титулів - неймовірно. Думаю, це не останнє, що ми можемо зробити разом - я і команда".

Льюїс Гемілтон виграв чотири останні сезони Формули-1. А загалом цей чемпіонський титул став для Льюїса Гемілтона сьомим у кар'єрі. Він зрівнявся з Міхаелем Шумахером за найбільшою кількістю здобутих титулів.