Їжа на вагах, постійний рух, не забути зарядити телефон, взяти з собою глюкометр, інсулін і перекус на випадок зниження цукру. Як змінюється життя з появою діабету. У день всесвітнього дня боротьби з цією хворобою розповідаємо історії двох людей, які зблизька її роздивились і навчилися її контролювати.
48-річна Неля Лавриненко – директорка приватної школи у Чернігові. У лютому цього року їй встановили діагноз – цукровий діабет 2 типу.
"Я запідозрила ще у грудні-січні, що я дуже втомлююся, ввечері багато п'ю води", - розповідає Неля Лавриненко.
Тоді вона важила 75 кілограмів. Вважає, зайва вага і сильний стрес через втрату сестри могли спровокувати хворобу.

48-річна Неля Лавриненко має діагноз цукровий діабет 2 типу.
Лії 9 років. Початок розвитку цукрового діабету у неї батьки не помітили.
"Списували спочатку те, що вона схудла, на те, що вона росте, те, що вона багато п’є – на те, що це літо. А потім з’явилася блідість, яка вже нас насторожила", - розповідає мама Лії Аліна.

9-річна Лія має діагноз цукровий діабет 1 типу.
Дійшло до реанімації. Після лікарні у Лії почалося інше життя.
Тепер батьки Лії цілодобово контролюють показники крові Лії. Раз на два тижні під шкіру вводиться датчик з реагентом. Показники автоматично передаються на додаток в телефоні. Якщо щось не так – телефон видає звуковий сигнал.

Датчик, який контролює показники крові Лії.
"Найголовніше в діабеті – це постійний контроль", - каже жінка.

Показники автоматично передаються на додаток в телефоні.
"Ці сучасні моніторинги - це паличка-виручалочка. Це не просто показник крові. Ось вона з'їла круасан і бачу, як цей круасан працює: на скільки він підіймає цукор, через скільки це відбувається", - додала вона.
Їжу тепер потрібно зважувати, щоб вести такий же спосіб життя, як і до хвороби. Лія ходить до школи, у її житті з’явився футбол. Тепер вона завжди контролює зарядку в телефоні, а в рюкзаку носить глюкометр, інсулін та їжу на перекус.

В житті Лії з’явився футбол.
«Цукровий діабет – це дисциплінована людина, яка щодня вчиться правильно харчуватися та контролювати свій організм. Такі люди не мають обмеження у харчуванні та фізичних навантаженнях, але повинні мати фізичну активність», - пояснює лікарка-ендокринолог Марина Левчук.
Хвороба примусила змінити образ життя Нелю Лавриненко. Тепер щодня вона намагається находити мінімум 6 тисяч кроків за день. Неля схудла на 20 кілограмів.

Неля щодня проходить мінімум 6 тисяч кроків.
«Свій день я спланувала таким чином, що після обіду обходжу всю школу кілька разів. Я набираю кроки, щоб пришвидшити метаболізм».
Їжа Нелі мало чим відрізняється від здорового харчування. Головне навчитися, каже жінка. Хвороба примусила самоорганізуватися і показала на помилки колишнього способу життя.
Повне відео
Читайте також:
"Родом із Носівки: дитинство та історія переїзду до США, першої українки-конгресвумен"