ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Херсонської обласної ТВК

ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Херсонської обласної ТВК

ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Херсонської обласної ТВК Depositphotos

Центральна виборча комісія розглянула окремі питання діяльності Херсонської обласної територіальної виборчої комісії. 12 листопада було прийнято рішення припинити повноваження всього її чинного складу.

Як повідомляється на офіційному сайті ЦВК, до комісії надійшли скарги херсонських обласних організацій політичних партій “Наш край”, “Слуга народу” та херсонської регіональної організації політичної партії “Партія Ігоря Колихаєва “Нам тут жити". У скаргах субʼєкти звернення просили достроково припинити повноваження вказаної комісії у зв’язку з вчиненням нею одноразового грубого порушення законодавства, встановленого рішенням п’ятого апеляційного адміністративного суду. Судом, зокрема, було визнано протиправною бездіяльність цієї ТВК щодо нездійснення повноважень Бехтерської сільської ТВК Скадовського району та Каховської міської ТВК Каховського району Херсонської області щодо встановлення підсумків голосування в межах частини територіальних виборчих округів № 3 та № 5.

Комісія встановила, що станом на момент розгляду цього питання Херсонська обласна ТВК не виконала постанову суду. Окрім того, зі звернення, яке надійшло до ЦВК, вбачається, що вказана комісія не виконує свої повноваження у звʼязку з неможливістю забезпечити кворум, необхідний для повноважного прийняття рішень. При цьому будь-яких підтверджуючих документів поважності причин відсутності членів Херсонської обласної ТВК на її засіданні комісії надано не було.

"Відтак комісія задовольнила вказані скарги, визнавши протиправною бездіяльність Херсонської обласної ТВК щодо невиконання рішення суду. Разом з тим ЦВК встановила факт одноразового грубого порушення херсонською обласною ТВК законодавства та достроково припинила повноваження усього її складу", - йдеться у повідомленні.

Ситуацію Суспільному прокоментував екс-голова Херсонської обласної територіальної виборчої комісії Тараз Бузак:

"Ми дали Бехтерській та Каховській комісіям сьогодні (12 листопада - ред.) до 17 години підготувати необхідні документи, і тоді ми планували їхати, транспортувати їх. А ось вийшло, що припинили наші повноваження раніше. Місцеві організації політичних партій, за поданнями яких до складу цієї комісії було включено осіб, повноваження яких достроково припинено, можуть не пізніше 15 години 13 листопада 2020 року подати до ЦВК кандидатури для включення до її складу. Я не знаю, що буде робити нова комісія, впевнений, що нова комісія буде виконувати рішення суду, яким зобов'язали встановити підсумки голосування в Бехтерах, Каховці і результати виборів".

За словами Тараса Бузака, кількість членів обласної територіальної виборчої комісії - 14 осіб.

Що відомо

  • Одеський апеляційний суд залишив без змін рішення Херсонського окружного адміністративного суду щодо визнання недійсним протоколу обласної ТВК з результатами виборів до Херсонської обласної ради.
  • Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 7 листопада 2020 року визнано протиправною бездіяльність Херсонської обласної ТВК щодо нездійснення повноважень Бехтерської сільської ТВК Скадовського району та Каховської міської ТВК Каховського району щодо встановлення підсумків голосування у межах частини територіального виборчого округу №5 та №3.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди